Dmso ne işe yarar?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Filozof
  • 169 Görüntülenme
  • 1 Yorum
F

Filozof

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
DMSO (Dimetil sülfoksit), bölgesel olarak ağrıyı azaltmak ve yanıkların, yaraların, kas ve iskelet yaralanmalarının da hızlı bir şekilde iyileşmesini hızlandırmak için topikal olarak kullanılabilen ağrı kesici özellikleri ile çok etkili olarak taşıyıcı bir kimyasal sıvıdır. DMSO aynı zamanda iltihaplanma, baş ağrısı gibi ağrılı durumları tedavi etmek için kullanılır.

DMSO günümüzde çok yaygın olarak kullanılmasa da bazı losyonların içine katılarak etken maddelerin hızlı bir şekilde deri altına iletilmesini hızlandıran bir kimyasaldır. Çözücü özelliği de bulunmaktadır bu sayede etken maddelerin çözülmesinde etkisi vardır, saç losyonlarının ya da diğer losyonların daha etkili olmasını sağlar. Aynı zamanda ağrı kesici özelliği ile de ilgili bölgede ağrıları azaltarak rahatsızlığın azalmasında yardımcı olur. DMSO toksit etkileri nedeniyle losyonların içine sıklıkla tercih edilen bir çözücü değildir. Molekül ağırlığı küçüklüğü nedeniyle hızlı bir şekilde deri altına nüfuz eder. Cilt ağrıları azaltılmasında, saç dökülmesi önleyici olarak ve bazı hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılabiliyor. Bu polar çözücüyü kullanmadan önce alanında uzman bir dermatolog ile görüşülmesi gerekmektedir.

Saç dökülmesini önlemek, saç çıkartmak için DMSO losyonu kullanıp faydasını görenler bilgi verebilir mi. Bu losyon nasıl kullanılıyor, karışım nasıl hazırlanıyor ve DMSO'yu nereden alıyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dmso ne işe yarar.png
 
K

kelbey

Üye
Mesajlar
39
Puanları
6
Ben tüm yaptığım losyonların içine DMSO 30 ml katıyorum hem dökülmeleri önlüyor hemde losyonun emilimini artırıyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
345
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
215
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
335
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
351
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
199
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
324
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
41
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
64
Robots
8
Üst Alt