Dmso nedir, nasıl kullanılır?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Synergy
  • 329 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Synergy

Synergy

Üye
Dmso nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, Dimetil Sülfoksit (DMSO) iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir anti-inflamatuar ajan olarak adlandırılır ve bir organik bileşiktir. DMSO, doğal olarak kayalar ve bitkiler arasındaki kütle transferinde rol oynayan bir madde olarak bulunur. Aynı zamanda ilaç veya tıbbi malzemelerin penetrasyonunu arttırmak için bir taşıyıcı olarak kullanılabilir.

DMSO, ağrı, iltihap ve omurilik hastalıkları gibi farklı rahatsızlıklarda topikal olarak uygulanabilir ve ayrıca hastalıklı hücrelerin öldürülmesine yardımcı olmak için bir ajan olarak kullanılabilir. Ancak, DMSO'nun güvenliği ve etkililiği hakkında henüz yeterli araştırma yapılmamıştır ve bu nedenle, genel olarak reçete edilmeyebilir.

Dmso nasıl kullanılır?​

DMSO, genellikle topikal olarak uygulanır ve cildin üzerine pamuklu bir çubuk yardımıyla sürülür. Eller veya başka bir bölge temizlenmeli ve kuru hale getirilmelidir, sonra DMSO cildin üzerine sürülmelidir. DMSO, hızlı bir şekilde cildin içine nüfuz edebilir ve böylece vücuda girebilir.

DMSO'nun kullanımına dair önerilen dozaj ve uygulama süresi, kişinin rahatsızlığına göre değişebilir. Bu nedenle, bir doktor tarafından reçete edilmeden önce DMSO'nun kullanımı hakkında danışmanız önerilir. Ayrıca, DMSO'nun bazı yan etkileri olabilir, bu nedenle DMSO'nun kullanımı sırasında herhangi bir yan etki görülürse doktorunuza danışmanız önerilir.

beachturk

beachturk

Üye
Hocam 100 ml içine 30 ml dmso kattım kokusu çok değişti aynı sarımsak gibi ağır bir koku yayılıyor saç derisine uyguluyorum bu oran doğru mu sizce?

K

Kaandemir

Üye
Hocam 100 ml içine 30 ml dmso kattım kokusu çok değişti aynı sarımsak gibi ağır bir koku yayılıyor saç derisine uyguluyorum bu oran doğru mu sizce?
Oran doğru dmso kokusu biraz ağır losyon içinde bekleme süresine göre kokusu artabilir

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
72
Üst Alt