Dmso Saç Çıkarır mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 694 Görüntülenme
  • 2 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Arkadaşlar hair lostalk forumunda bir çok üye saç dökülmesi için dmso yu losyona katıp kullanıyor. Yabancı sitelerde dmso ile bir çok konu var bazı bilimsel araştırmaları inceledim saç dökülmesini önlediğine dair bilimsel bir kanıt yok ancak içerisinde karışan etken maddeleri hızlı bir şekilde hücreye taşıyormuş. Sitede şöyle bir yazıyı okudum.

Saç dökülmesi, saç zayıflığı, saç renginde değişim beyazlama gibi, saçları güçlendirme vb durumlarda %30 DMSO – % 70 saf su, distile su öncesinde bölge ve eller dezenfekte edilir spreyleme yada masaj olarak uygulanır, en az 3 saat sonra kollodial bakır suyu spreylenir.

Bende dmso losyon içine %10 oranında katıp kullanıyorum ve saçlarda kısa sürede olumlu etki yaptığını düşünüyorum.

Sizce dmso saç çıkarır mı? Yada dökülmeyi önleyici etkisi var mıdır?

B

Batu

Üye
saç dökülmesini önleyici etkisi olabilir ancak yeni saç çıkartacağını sanmıyorum

Y

Yanke

Üye
saç dökülmesini önleyici etkisi olabilir ancak yeni saç çıkartacağını sanmıyorum
Yeni saç çıkmasına da yardımcı oluyor ben 5 aydır kafein losyon içine katarak kullanıyorum yeni çıkan saçları görüyorum çok uzamoyır ama yinede 1 cm civarı uzattı

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
59
Üst Alt