Doğum Kontrol Hapı Şampuan Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 491 Görüntülenme
  • 5 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Şampuanınıza doğum kontrol hapları eklemek saçların uzamasına yardımcı olmaz. Bir tıp uzmanı, kullanıcıların saçlarını uzatmak için şampuanlarına ezilmiş doğum kontrol hapları eklediğini görünce bir çok kullanıcıyı bu konuda uyardı.

Doğum Kontrol Hapı Şampuan Yorumları.jpg

Kullanıcılar, doğum kontrol haplarının östrojen seviyelerini artırabileceği ve daha kalın, daha dolgun saçlara sahip olmalarına yardımcı olabileceği izlenimi altında görünüyor. Ancak şampuanların saçta çok kısa süre kaldığını belirterek bu hormonların saç derisinden emilim olmasının bu kadar kısa sürede mümkün olamayacağını bildirdi.

Kozmetik Doktoru Shirin Lakhani, Daily Mail'e doğum kontrol haplarını şampuanınıza karıştırmanın hiçbir şey etkisini olmayacağını söyleyerek böyle bir yöntemin gerçek dışı olduğunu belirtti.

Hormonal doğum kontrol hapları saçınızı uzatmaz​

Dünyanın dört bir yanındaki uygulamanın kullanıcıları, doğum kontrol haplarının saç büyümesine yardımcı olacağına inanıyor.

Biri, “Şampuanındaki doğum kontrol haplarının saç uzamasına yardımcı olduğunu duydum” yorumunu içeren bir video yayınladı. Başka bir kullanıcı, izleyicilere kısa saçlarının bir görüntüsünü gösterdiği için saç uzatma ipucunu annesinden öğrendiğini iddia etti.

Trendin klipleri binlerce kez izlendi ve bazı izleyiciler bunu "hemen" deneyeceklerini söylediler.

Elite Aesthetics'den Dr Lakhani, "İnsanların şampuana hormonal kontraseptif eklemenin saçı uzattığını düşünmelerinin nedenini anlayabiliyorum."
“Saçları uzatmak için şampuana hormonal kontraseptif eklemeye yönelik viral eğilim işe yaramayacak.
Hormonal kontraseptifler transdermal olarak emilmek üzere tasarlanmamıştır ve cilt aksi takdirde geçirimsiz bir bariyerdir.

Sağlıklı saç uzatma alternatifleri​

Dr Lakhani, Biotin ve B Vitamini açısından zengin yiyecekler yemek de dahil olmak üzere başka saç uzatma alternatifleri önerdi. Bunlar et, deniz ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler ve bademlerde bulunabilir.

Kafein içeren ürünler, saçınızdaki büyüme etkilerini arttırmada da faydalı olabilir. 2014 yılında yapılan bir araştırma, kafeinin hem erkeklerde hem de kadınlarda moleküler, hücresel ve organ düzeylerinde yeni saç büyümesini teşvik edebileceğini buldu.

Besin profilinizi güçlendirmek ve belirli vitamin ve mineralleri almak genel sağlığınızı iyileştirebilir ve ayrıca vücudunuza saç büyümesi için gereken enerjiyi sağlayabilir.

2016'da yapılan bir araştırma , günlük dört dakikalık saç derisi masajının stresi azaltabileceğini ve daha kalın saçların oluşmasına yardımcı olabileceğini buldu. Çalışma, 24 hafta boyunca günde dört dakikalık saç derisi masajından sonra dokuz erkeğin daha sağlıklı saçlar geliştirdiğini gördü.

Morcicek

Morcicek

Üye
Doğum kontrol hapının çok faydası olduğunu söylüyorlar :) Arkadaşımın ablası denemiş ve faydasını görmüş ama sakın yüzüne filan değdirme kıllanma yaparmış yüzünde. Böyle bir etkisi var mıdır?

N

Nisa

Üye
Şampuan içine katıp kullanan var mı, bende denemek istiyorum ama etkisi yok demiş napmam önerirsiniz

Pempom

Pempom

Üye
Şampuan içine katıp kullanan var mı, bende denemek istiyorum ama etkisi yok demiş napmam önerirsiniz
Saçlarınız dökülüyorsa bir tane kimyager var ürünleri gerçekten saç çıkartıyor sizinle paylaşabilirim

M

Miranda

Üye
Şampuan içine katmayın hiç etkisi yok ben denedim hiç fark göremedim

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
291
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
13
Üst Alt