Durmayan saç dökülmesi için ne yapabilirim?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi DijitalDoctor
  • 207 Görüntülenme
  • 0 Yorum
DijitalDoctor

DijitalDoctor

Üye
Üye
Mesajlar
52
Puanları
6
Eğer saç dökülmesi sürekli devam ediyor ve önlem almaya rağmen durmuyorsa, profesyonel bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir. Aşağıda, saç dökülmesinin sürekli olduğu durumlarda uzmana başvurabileceğiniz bazı olası nedenler bulunmaktadır:

  1. Genetik saç dökülmesi (androjenetik alopesi): Erkek tipi kellik veya kadın tipi kellik olarak da bilinen bu durum, genetik yatkınlık sonucu ortaya çıkar. Hormonal değişiklikler nedeniyle saç foliküllerinin incelmesi ve zayıflamasıyla sonuçlanır. Bu durumda, bir dermatolog saç dökülmesi tedavisi seçeneklerini değerlendirebilir.
  2. Hormonal değişiklikler: Hormon seviyelerindeki dengesizlikler, saç dökülmesine neden olabilir. Tiroid problemleri, polikistik over sendromu (PCOS) gibi hormonal sorunlar saç dökülmesine katkıda bulunabilir. Hormonal bir denge sağlamak için bir endokrinolog veya dermatologdan yardım almak önemlidir.
  3. Saç hastalıkları: Saç dökülmesine neden olan bazı saç hastalıkları vardır. Örneğin, alopesi areata otoimmün bir durumdur ve saçın belirli bölgelerinde yuvarlak veya oval şekilde saç kaybına neden olur. Bu tür durumların teşhis ve tedavisi için bir dermatologa başvurmanız gerekebilir.
  4. Saç köklerini etkileyen enfeksiyonlar veya hastalıklar: Saç köklerini etkileyen enfeksiyonlar (örneğin mantar enfeksiyonları) veya cilt hastalıkları (örneğin liken planus) saç dökülmesine neden olabilir. Bu tür durumlar için bir dermatoloğa başvurmanız önemlidir.
  5. Yan etkiler: Bazı ilaçlar, kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler veya bazı tıbbi durumlar saç dökülmesine neden olabilir. Eğer bir ilaç kullanıyorsanız veya herhangi bir tıbbi tedavi alıyorsanız, doktorunuza danışarak bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Unutmayın ki, durmayan saç dökülmesi genellikle altında yatan bir sağlık sorununun belirtisi olabilir. Bu nedenle, bir sağlık uzmanıyla görüşmek ve doğru tanı ve tedaviyi almak önemlidir.
durmayan saç dökülmesi.png
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
34
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
44
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
489
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
287
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
426
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
426
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
4
Üst Alt