Dutasterid mi finasterid mi daha iyi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi İhsan
  • 433 Görüntülenme
  • 2 Yorum
İ

İhsan

Üye
Arkadaşlar yaklaşık 5 senedir saçlarım dökülüyor bugüne kadar bir çok vitamin, losyon, serum bitkisel ürünler kullandım ancak hiçbiri faydası olmadı. Kimyasal ilaçları zararlı diye kullanmadım. Yaşım 26 son yıl saçlarım iyice seyreldi. Normalde saç ekimi yaptıracaktım ancak şuan işsiz olduğum için birde fiyatlar çok yükseldiğinden yaptıramadım. En azından maddi durumum iyi olana kadar ilaç kullanıp saçları biraz toparlamak istiyorum ancak kafamda iki ilaçtan hangisini kullancam karar veremedim. Finasterid 1 mg (proscar) ve dutasterid 0.5 mg (avodart) hangisi sizce daha etkili olur. Bildiğim kadarıyla finasterid tip 1 enzimi inhibe ediyor dutasterid tip 1 ve tip 2 enzimi birden azaltıyor. Yani dutasterid daha etkili oluyormuş. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

R

Realite

Üye
Bence finasterid kullanılmalı dudasterid çok tartışılıyor konuşuluyor ama yan etkilerinden dolayı tercih eden pek olmuyor

H

Herloss

Üye
Dutasterid daha çok etki ediyor yarılanma ömrü daha fazla 4 hafta etki ediyor eğer düzenli kullanırsanız vertex açıklığını rahat kapatır

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
61
Üst Alt