Dutasteride / Avodart Ne Zaman Etkisini Gösterir?

M

Michealx

Üye
Merhaba, 22 yaşındayım 1 yıldır minoxidil kullanıyorum bir faydasını görmedim hala dükülüyor saçlarım. Bir ara 1-2 aylık dutasteride kullanmıştım saç dökülmemi azaltmıştı daha sonra bıraktım. 2 ay önce tekrardan başladım dutasterideye günde 1 defa kullanıyorum ve son 1 haftadır da minoxidilin içine avodartı kesip içindeki sıvıyı ekleyip günde 1 defa olacak şekilde öyle uyguluyorum. Saç dökülmem hala devam ediyor. (Ayrıca biotin ve konazol şampuan da kullanmaktayım.)
Bu dutasteride ne kadar sürede etkisini gösteriyor? Bende yan etkiler olduğu için oral almayı bırakmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

L

lastmorn

Üye
Üye
Konuya resim eklerseniz daha doğru öneride bulunabiliriz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M

Michealx

Üye
Konuya resim eklerseniz daha doğru öneride bulunabiliriz
Tamamen kel değilim şuan saçlarım da uzun, saçlarım temizken dışarıdan pek anlaşılmayacak düzeyde o yüzden fotoğraf eklememin pek bir mantığı yok diye düşünüyorum. Diğer formda da görmüştüm sizi sizin şuan ki durumunuz nedir? Bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Kafein losyonu yada estradiol losyon kullanmaya başlayacağım sanırsam.

L

lastmorn

Üye
Üye
Minoxil içine dutasterid katmanı önermem faydasını göremezsin oral kullanmada yaşına göre haftada 1 alman yerinde olur antiandrojen ilaçlar hemen etki etmez 1 yıllık kullanım sonucu faydası olur ilk başlarda dökülmeleri azaltır. Minoxidil etki eder ama kullanmanda sanırsam bir sorun var gibi geldi.

En mantıklı tedavi şekli haftada 1 avodart.. estradiol ve kafein losyon birde günde 1 tane biotin 5000 mcg. Şampuanlar fayda vermez bu konuda ketokonazol şampuan kullanmana gerek yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M

Michealx

Üye
Minoxil içine dutasterid katmanı önermem faydasını göremezsin oral kullanmada yaşına göre haftada 1 alman yerinde olur antiandrojen ilaçlar hemen etki etmez 1 yıllık kullanım sonucu faydası olur ilk başlarda dökülmeleri azaltır. Minoxidil etki eder ama kullanmanda sanırsam bir sorun var gibi geldi.

En mantıklı tedavi şekli haftada 1 avodart.. estradiol ve kafein losyon birde günde 1 tane biotin 5000 mcg. Şampuanlar fayda vermez bu konuda ketokonazol şampuan kullanmana gerek yok.
Minoxil içine dutasteride neden etki etmesin ki bu estradiol losyonda falan da koyuluyor ya ondan yola çıkarak böyle yaptım zaten doktora gittiğimde de bana dutasterideyi bırakmamı ve bu şekilde yapmamı, gerekirse de ilave olarak finasteride kullanmamı söylemişti.
Sizce bu minoxili bırakıp kafein losyona yada estradiol losyona mı geçsem?
Sizin yaşınız kaçtı acaba birde saç durumunuz nedir?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
510
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
293
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
430
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
18
Robots
52
Üst Alt