Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 264 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Yalnızca ülkemizde 1 milyondan fazla insan, egzama olarak bilinen kaşıntılı cilt rahatsızlığından muzdariptir. Pürüzlü, kırmızı ve kuru cilt lekeleriyle karakterize edilen kronik cilt hastalığı, esas olarak eller, dirsekler, üst göğüs ve dizleri etkiler . Bununla birlikte , kafa derisi de dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir . Bu yazıda kafa derisi egzamasını daha ayrıntılı olarak tartışacağız ve egzama saç dökülmesi ile nasıl ilişkili olduğunu açıklayacağız.

Lütfen bu yazıda tartıştığımız şeylerin egzamayı rahatlatabileceğini, ancak hiçbir şekilde tıp uzmanı olmadığımızı unutmayın. Enfeksiyon gibi şiddetli egzama semptomları yaşıyorsanız, derhal tıbbi yardım almak en iyisidir.

vecteezy_rash-and-skin-on-the-hand-isolated-on-white-background_4258314_copy_700x463.jpg

Saç Derisi Egzaması Nedir?​

Kafa derisi egzamasının en yaygın türü seboreik dermatit olarak bilini . Kafa derisinde kırmızı ve pul pul cilt lekeleri olarak görünür. Ayrıca cildin yağlı veya ağdalı görünmesine neden olabilir ve genellikle kepekle ilişkilendirilir. İltihaba ek olarak, kafa derisi de kaşıntılı ve kuru olabilir.

Saç Derisi Egzama Saç Dökülmesi​

Sağlıklı saçlar sağlıklı bir saç derisiyle başlar. Ne yazık ki, kafa derisi egzamasıyla ilişkili iltihaplanma, yeni saçların büyümesini zorlaştırabilir . Kaşıntı kişinin kafa derisini kaşımasına veya koparmasına neden olursa, saç köklerinde hasar meydana gelebilir. Kaşıma ayrıca daha fazla iltihaplanma ve saç kırılmasına neden olabilir. Bu saç dökülmesine ve hatta kel lekelere yol açabilir. Neyse ki, saç dökülmesi genellikle geçicidir. Durum düzeldiğinde saçın tekrar çıkması muhtemeldir.

Saç Derisinde Egzama Saç Dökülmesini Ne Tetikler?​

Tüm egzama türleri gibi, durumun kesin nedeni bilinmemektedir ancak semptomların çeşitli faktörler tarafından tetiklendiğine inanılmaktadır. En büyük suçlulardan bazıları şunlardır:
  • Soğuk hava
  • Stres
  • Ter
  • Şampuan veya sabunlardaki kimyasallar
  • Evcil hayvan kürkü veya kumaş tahriş edici maddeler gibi alerjenlere maruz kalma

En İyi Egzama Saç Dökülmesi Tedavisi​

Şu anda kafa derisi egzamasının tedavisi yoktur, ancak saç dökülmesini önlemek için semptomları yönetmenin ve kontrol etmenin yolları vardır.

Başınızı Koruyun: Polyester, naylon ve nikel gibi sentetik malzemeler içermeyen yetişkinler ve çocuklar için olan bu Remedywear™ yün , cildi tüm gün veya gece istemeden çizilmeye karşı korur. Yumuşak ve rahat, bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kafa derisi egzaması için mükemmel bir tedavidir.

Kaşıntıyı Kontrol Edin: Egzama için Organik Aloe Vera Cilt Yatıştırıcı Spreyimiz , vücudun herhangi bir yerindeki kaşıntılı ciltler için yatıştırıcı rahatlama sağlar . Aslında, yağsız formülü saç derisinde kullanım için mükemmeldir. Ekstra serin bir muamele için kullanımlar arasında buzdolabında saklayın.

Doğal Bir Şampuan Deneyin: Emily Skin Soothers tarafından üretilen bu süper yağlı sıvı sabun, Çin tıbbının ilkeleri kullanılarak egzama için özel olarak formüle edilmiştir. İlave renk veya koku içermediği için hem bebekler hem de yetişkinler için nazik ve etkilidir. Doğal bir vücut yıkaması olarak veya kafa derisi egzaması veya seboreik dermatit için şampuan olarak kullanmaktan çekinmeyin.

Şapka Takın: Yetişkinler ve çocuklar için olan bu Remedywear™ şapka , çevre dostu TENCEL'den yapılmıştır ve kaşıntılı cildi yatıştırmak için anti-inflamatuar çinko liflerle gömülüdür. Saç derisini amansız çizilmelere karşı korumak için gece bakımı olarak giymek için mükemmeldir. Esnek kayışlar rahat bir oturuş sağlar ve nemi emen ter kontrolü, tüm gece boyunca rahat giymeyi sağlar.
 
E

Edward

Üye
Mesajlar
19
Puanları
1
Ben ketoral şampuan ile sebirox şampuanı kullandım kaşıntıya yağlanmaya çok iyi geldi halen ara sıra kullanırım
 
T

Taner

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Benimde saçımda egzama var sürekli kaşıntı oluyor beraberinde kabuklanma kepeklenmede yapıyor bir çok şampuan kullandım geçmedi
 
A

ağar

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Egzema tedavisi gerçekten çok zor gerçekten rabbim acil şifalar versin arkadaşlarımıza
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
307
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
446
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
195
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
216
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
212
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
241
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
47
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
71
Robots
4
Üst Alt