En İyi Kepek Şampuanı Kullanıcı Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 469 Görüntülenme
  • 4 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
En İyi Kepek Şampuanı Kullanıcı Yorumları.jpg

Saçlarda yağlanma, kepek, kabuklanma, kaşıntı, egzama, seboreik dermatit sorunları yaşayan bir çok insan en iyi kepek şampuanı hangisidir kullanıcı yorumlarını araştırmaktadır.

Saçlarda yağlanma, kepek, kabuklanma, kaşıntı, egzama, seboreik dermatit sorunları yaşayan bir çok insan en iyi kepek şampuanı hangisidir kullanıcı yorumlarını araştırmaktadır.

Saç dökülmesi problemi günümüzde en sık yaşanan sorunlardan biri haline gelmiştir. Özellikle dökülmeleri önlemek için kullanılan minoxil, östroejn, procapil, kremlerin kullanımı ile saç derisi tahriş olmaktada daha çok kepeğe neden olmaktadır.

Saçlı deride kepek, yağlanma, kaşıntı oluşmasına bir çok erken sebep olabilmektedir. Kafa derisinde bir tür mantar bakterisi bulunur. Hemen hemen herkeste bu bakteri vardır genelde kepeğe sebep olmaz. Ancak bazı durumlardan dolayı mantar bakterisi çoğalmakta saçlı deride yayılım göstermektedir. Kafa derisinde zararlı etkiler yaparak yuvalanmaya başlar. Hücrelere saldırmaya başlar sonucunda deride kepeklenme, kabuklanmaya sebep olmaktadır. Saçlı deri tepki olarak kaşıntı, yağlanma gibi belirtiler ortaya çıkarmaktadır.

Saçlı derinin belirli bir nem dengesi vardır. Bu nem dengesi yanlış uygulamalar, sert şampuanlar ve saç losyonları ile bozulur sonucunda aşırı yağlanma meydana gelir. Özellikle ketokonazol içeren sert şampuanların çok sık kullanılması sonucu saç derisi aşırı kurulmakta deride tepki olarak yağlanmayı artırmaktadır.

Kepek oluşmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı​

Saçlarda kepekk, kabuklanma, yağlanma, kaşıntı, egzama ve seboreik dermatit gibi rahatsızlıkların olmaması bunlara dikkat edin.

• Saçlarınızı her gün yıkamayın.
  • Ilık su ile yıkama yapın.
  • Sert şampuanlar kullanmayın yada 3 güne 1 kullanın.
  • Saç losyonları kullanıyorsanız gereğinden fazla kullanmayın.
  • Saç derisini sert kaşıma yapmayın.
  • Saç kremleri, spreyleri, jöleleri kullanıyorsanız ara verin.
  • Kepek önleyici şampuanları doktor tavsiyesine göre kullanın.
  • Stres veya endişeyi azaltmaya odaklanın.
  • Güneşte daha fazla zaman geçirin, güneş ışığı kepek oluşmasını önler.
  • Çinko ve B vitamini destekli beslenin.
  • Biotin vitamini takviyeleri alın.
  • Saçlarınızı her gün tarama yapın.
  • Saçlarınızı her zaman toplamayın.

Kepek Şampuanları Nasıl Kullanılmalı?​

Saçlarınızı konazol, yada çinko Pritiyon içeren şampuan ile 3 güne 1 yıkayın. Ilık su ile yıkama yapın. Saç derisine masaj yaparak yıkarima yapın. Şampuanı 2 defa kullanın.

Günlük olarak saç yıkamak zorundaysanız konazolu 3 güne 1 diğer bitkisel içerikli sert olamayan şampuanları günlük kullanın. Saç spreyleri, jöleler, yağlar kullanmayın.

Belirtilerde iyileşme görülmezse dermatoloğa muayene olmak gerekir. Altta yatan başka sebepler kepek, kabuklanma, kaşıntı yada egzamaya sebep olabilir.

L

Luiz

Üye
Konazol ben kullandım çok memnun kaldım bende kepekli ve birkaç güne yağlanan saçlara sahipdim

G

geek

Üye
Hocam siz konazol şampuan kullanırken nasıl kullanıyorsunuz?

L

Luiz

Üye
Geek hocam haftada 2 defa saçlara 3-5 dakika bekleterek yıkıyorum çok memnunum diğer şampuan organicum kullanıyorum

B

Bilgili

Üye
Üye
Wichy dercos şampuan kullananlar kepek givi sorunları için güzel şampuan kepek bitti gibi deniliyor

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
291
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
15
Üst Alt