Hint yağı ve badem yağı kaş ve kirpik uzatmak için nasıl kullanılır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Mina
  • 297 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Mina

Mina

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Uzamayan kaş ve kirpikler için doğal yöntemler uygulayarak hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Hızlı uzama sağlaması için Hint yağıyla badem yağı bu alanda müthiş etkileri olan bulunmaz bir nimettir. Burada önemli olan bir nokta kirpik ve kaş için hint yağını kullanırken gözünüze kaçırmamanız, gözleri gerçekten çok yakıyor ve bir süre bulanık görmenize bile neden oluyor. Eğer kaçırırsanız mutlaka su ile bolca durulayın.

Hint yağı sürmek için en pratik yöntem küçük temiz bir kap içine hinat yapı ile badem yağını karıştırıp rimel fırçası yardımıyla hint yağını kirpiklerinize sürebilirsiniz. Kirpiklerinizin ve kaşlarınızın vıcık vıcık yağ olmasına gerek yok az bir miktarı da deymesi yeterli oluyor.

Badem yağı da aynı hint yağı gibi kaş ve kirpikler için önerilen yağlardan birisi olarak geçer. Karışımı aynı oranlarda karıştırabilirsiniz. Farklı bir karışımı hint yağı ve zeytinyağı karışımı kirpik için de kullanabilirsiniz.

Kaşlarınıza time bir ince fırça yardımıyla yatmadan hemen önce hint yağını sürebilirsiniz. Sabaha kadar beklesin. Hint yağı saç köklerinde pge2 oranını artırarak gürleşme ve kaş tellerinde çoğalma sağlar. Dökülmeyi de azaltıcıdır. Badem yağı ile karıştırarak ya da tek başına uygulama da yapabilirsiniz.
 
S

Sema

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Hint yağı kirpik diplerine küçük bir fırça ucu ile iğne başı büyüklüğünde yap sürülecek ve 1 saat bekletilecek bem böyle yaptım sonuç normalden daha hızlı uzayan kirpikler
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
307
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
446
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
195
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
216
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
212
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
241
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
6
Üst Alt