Kadınlarda kulak üstü saç dökülmesi neden olur

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Esra
 • 213 Görüntülenme
 • 1 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Kadınlarda kulak üstü saç dökülmesi neden olur, kadınlarda kulak üstü saç dökülmesi, genellikle hormonlar, stres, genetik yatkınlık, vitamin eksikliği, tüylenme bozukluğu veya bazı sağlık sorunları nedeniyle oluşabilir. Ayrıca, bazı kozmetik ürünler ve saç bakımı yöntemleri de saç dökülmesine neden olabilir. Önerilen önlemler arasında saçınızı düzenli olarak taramak, saç bakımı yöntemlerini değiştirmek, sağlıklı beslenmek ve stresi azaltmak yer almaktadır. Eğer saç dökülmeniz sürekli ve ciddi ise, bir doktor veya saç uzmanı ile konuşmanız önerilir.

Kadınlarda kulak üstü saç dökülmesini önlemek için yapılması gerekenler​

 1. Sağlıklı bir diyet: Egzersiz yaparken sağlıklı beslenmeye dikkat etmek, saçların sağlıklı büyümesi için gereklidir. Özellikle protein, vitamin B, C ve E, çinko, demir gibi mineraller saç sağlığı için önemlidir.
 2. Stresi azaltmak: Stres, saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle, stresi azaltmak için yoga, meditasyon, uyku, egzersiz gibi yollar kullanabilirsiniz.
 3. Doğal şampuanlar kullanmak: Kimyasal içerikli şampuanlar saçları zayıflatarak dökülmeye sebep olabilir. Bu nedenle, doğal şampuanlar kullanmalısınız.
 4. Saçınızı doğru şekilde bakım yapmak: Saçlarınızı doğru şekilde fön makinesi, saç kurutma makinesi veya saç kurutma fönü kullanmadan kurutmalısınız. Ayrıca saçlarınızı doğru şekilde taramalı ve şekillendirmelisiniz.
 5. Vitamin takviyeleri: Saç sağlığı için önemli olan vitaminleri almak için vitamin takviyeleri kullanabilirsiniz. Özellikle B vitaminleri, biotin, çinko ve demir saç sağlığı için önemlidir.
 6. Saç ekstresi kullanmak: Saçınızın sağlıklı büyümesini ve güçlenmesini desteklemek için saç ekstresi kullanabilirsiniz. Bu ekstralar, saçlarınızın sağlıklı büyümesini ve güçlenmesini destekleyebilir.
 7. Doktorlarla konuşmak: Eğer saç dökülmeniz sürekli bir şekilde devam ediyorsa, doktorlarla konuşmalısınız. Doktorlar saç dökülmenizin nedenini belirleyebilir ve size uygun bir tedavi önerebilir.
 
H

happines

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Bendede vardı şampuan sebep oluyormuş farmasi dr tuna sarimsak özlü sampuan kullaniyorum dökülmeleri önledi şampuan içine evigen, bepanthen ve bemiks birer ampül kattım.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
505
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
290
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
428
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
4
Üst Alt