Kaşıntı ve yanmayı azaltan saç derisi masajları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Zafer
  • 265 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Z

Zafer

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
Haziran başında her gece 5 ila 10 dakikalık bir kafa derisi masajı yapıyorum saç köklerindeki ağrıyı azaltıyor. Saç derim, özellikle de şakaklarımın arkasındaki, incelen bölge o kadar sıkıydı ki zar zor masaj yapıyorum.

Saç derisi masajı yapmak ağrıya, batma gibi sızılara çok iyi geldiğini gördüm çünkü hiç ağrım kalmıyordu. Bu masajı her akşam uyguluyorum. Dökülmelerin azaldığını fark ettim.

Saç dökülmesini veya durdurmasını beklemiyorum ama şu anda kafa derim iyi hissettiriyor. Ayrıca 2 haftada bir iğneleme. Yakında finasteride başlayacam bunun dışında başka tedavi yok gibi.
 
C

Chrisis

Üye
Üye
Mesajlar
65
Puanları
6
Ben de birkaç ay boyunca 'sert' kafa derisi masajları yaptım ve aynı şeyi hissettim. İlk başta kelimenin tam anlamıyla kireçlenme vardı, ancak masajlar devam ettikçe cildin gevşemeye başladığını fark ettim. Sadece bu değil, aynı zamanda duş aldıktan sonra saç derimin her zaman daha yumuşak olduğunu da fark ettim. İnsanların sadece sert masajlar yaparak yeniden büyümeyi başardıklarını söyleyen bazı anekdotlar var, ne kadar etkili olduklarından emin değiller ama masajların, özellikle sert olanların, dokunun yeniden büyümesini tetiklemeleri açısından dermarolling'e benzer şekilde çalıştıkları söyleniyor.
 
P

Payitaht

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Masaj, sebum salgılanmasını sağlamaktan ve kafa derisimi yağlı hale getirmekten başka bir şey yapmaz
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #4
Z

Zafer

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
505
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
290
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
428
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
2
Üst Alt