Kırkland Minoxidil Kullananlar Var mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 592 Görüntülenme
 • 2 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Kırkland minoxidil kullananlar bu üründen çok memnun kaldıklarını yorum olarak yazamaktadır bu losyon içinde %5 oranından yani 60 ml içinde 3 gr minoxidil etken maddesi bulunur. Her 1 ml içinde 50 mg minoxil vardır. Sadece saçların döküldüğü bölegelere saç derisine uygulanılır. 1 ml yada 5 püskürtme olacak şekilde uygulama yapılır.

Kırkland Minoxidil Kullananlar


Minoksidil, hastasının hipertansiyonunu tedavi etmeye çalışan bir doktor tarafından keşfedilen bir saç büyüme ürünüdür. 1971'de bir dermatolog, kardiyologlarının Minoxidil'i kan basıncını düşürmek için son bir hendek çabası olarak tanıtmasından sonra hastasının daha iyi saç büyümesi yaşamaya başladığını fark etti. Bununla birlikte, seksenli yıllara kadar, bir saç büyüme ürünü olarak kullanılmak üzere lisanslanmamıştı.

O zamandan beri, ilaç şirketleri Minoxidil'in saç restorasyon faydalarını aldı ve bunları kremlere ve sıvılara uyguladı. Birçok ilacın aksine, onları tezgahtan satın alabiliriz, bu da reçete için doktora gitmemize gerek olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, farklı markalar Minoxidil'i saç dökülmesi tedavisi olarak kullanma fırsatını yakaladığından, hangisinin daha iyi kullanılacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki marka Kirkland ve Rogaine. Her ikisi de aynı saç büyüme yan ürünlerini içerir, bu nedenle etkinlikle ilgili klinik bir fark yoktur. Bununla birlikte, altta yatan bileşenlerde ve fiyatta farklılıklar vardır, bu da bir tane satın alırsanız kararınızı etkileyebilir.

Minoksidil Nedir?​

Resmi olarak, Minoxidil bir tansiyon ilacıdır. Bununla birlikte, günümüzde bu tür amaçlar için nadiren kullanılmaktadır ve daha yaygın olarak saç dökülmesi tedavisi olarak uygulanmaktadır.

Minoxidil'in asıl amacı, küçük arterleri genişletmekti, bu da kalbin itmek için dar kan damarlarına sahip olmamasını sağlayarak kan basıncını düşürecekti. Aynı zamanda, saç köklerini genişletiyor gibi görünmektedir. Bu, aşağıdaki etkilerle birlikte gelir:
 • Saç kökleri küçülmüşse, büyürler.
 • Saç köklerine kan akışı artar.
 • Saç köklerinin büyüme aşamaları arasında hareket etme hızını arttırır ve saçların daha hızlı büyümesini teşvik eder.
 • Her folikülün büyüme aşaması da daha uzun sürer ve bu da onları daha verimli hale getirir.
Bilim adamları Minoxidil'in tüm bunları nasıl başardığından emin değiller. Bununla birlikte, ilacı oral yoldan almanın getirdiği sistemik yan etkilerden kaçınmak için, topikal çözümler oluşturdular. Bu nedenle, ürün her yerde kan damarlarını genişletmek yerine sadece saçınızın foliküllerine odaklanır.

Ne Tür Saç Dökülmelerini Tedavi Eder?​

Minoksidil sadece kalıtsal saç dökülmesi için uygundur. Sedef hastalığı veya alopesi areata gibi bir durumdan muzdaripseniz, kafa derinize uygulamadan önce bir tıp uzmanından tavsiye almalısınız. Bunu yapmak gereklidir, çünkü çözeltinin bileşenleri aldığınız diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Ayrıca, herhangi bir açık yaranız varsa, onları ağırlaştıracaktır.

Minoxidil'in kalıtsal / erkek tipi saç dökülmesini nasıl tedavi ettiğini anlamak için, bu durumun arkasındaki biyolojiyi anlamak gerekir.

DHT ve Erkek Tipi Kellik​

Her şeyden önce, bu genetik bir durumdur. Sadece erkekleri etkilemez ve saç dökülmesini arttırdığı görülen faktör, vücudun belirli bir testosteron türünün üretimidir. Erkek tipi kellikten muzdarip olanlarda, vücutlarının dihidrotestosterona dönüşen testosterona cevap verme olasılığı daha yüksektir; aka DHT. DHT daha güçlü bir testosteron şeklidir ve orijinal hormondan daha spesifik fonksiyonlara sahiptir.

DHT, vücudumuzu çenelerimizde, göğüslerimizde, koltuk altlarımızda ve sırtlarımızda büyüyen saçlara odaklanmaya teşvik eder. DHT'nin bunu başarması için, bu alanlarda belirli sayıda reseptöre ihtiyacı vardır. Esas olarak tıp tarafından bilinmeyen nedenlerden dolayı, erkek tipi kelliğe sahip olanlar bu reseptörlerden daha fazlasına sahiptir. Yine, neden emin değiliz, ancak DHT kafanızdaki saç köklerine yapıştığında, onları daha küçük hale getirir. Bunun yan etkileri şunlardır:
 • Saç kökleriniz, folikülün uykuda kaldığı Telogen büyüme aşamasında daha fazla zaman harcar.
 • Ayrıca, kendilerini yeniledikleri yer olan Catagen büyüme aşamasında daha az zaman harcarlar.
 • Benzer şekilde, saçın büyüdüğü nokta olan Anagen büyüme fazında daha az zaman harcarlar.

Peki Minoxidil, Erkek Tipi Kelliği Olanlara Nasıl Fayda Sağlar?​

Daha önce de belirttiğimiz gibi, saç köklerinizin büyüme aşamalarında erkek tipi kelliği olmayanlara benzer şekilde hareket etmesini sağlar. Temel fark, Minoxidil kullananların Telogen büyüme aşamasında daha az zaman harcadıkları görülmektedir. Sonuç olarak, saç kökleri daha aktiftir, bu nedenle saçlar daha kalın ve daha uzun büyür.

Minoxidil'in saç büyümesini teşvik ettiği fikrini destekleyen birçok çalışma var. Androjenik alopesi muzdarip kadınlar üzerinde yapılan bir çalışma, katılımcıları iki gruba ayırdı: Minoxidil alanlar ve plasebo alanlar. Her iki grup da daha fazla saç büyümesi görürken, Minoxidil grubu iki kat daha fazla yaşar. Minoxidil'in erkek tipi kellikle mücadele ettiği fikrini desteklemenin yanı sıra, saç dökülmesiyle ilişkili stresi hafifletmenin de olumlu faydaları olduğunu göstermektedir.

Başka bir çalışma, erkeklerde erkek tipi kelliğe odaklandı ve katılımcıları Minoxidil alanlara, plasebo kullananlara ve hiç tedavi görmeyenlere bölerek benzer bir yaklaşım benimsedi. Her üç grup da ilerleme kaydederken, Minoxidil'i kullanan grup saç büyümesinde% 30'luk bir artış gördü. Çalışmanın koordinatörleri daha sonra tedaviyi bıraktıktan altı ay sonra bu grupla temasa geçtiler ve saç büyümelerinin durduğunu bildirdiler. Bu, Minoxidil'in etkili olduğunu ve onu kullananların faydalarını görmek için tutarlı bir şekilde yapmaları gerektiğini göstermektedir.

İlk olarak, Kirkland Minoxidil propilen glikol içerir. Antifrizde kullanılan bir madde olarak, saç dökülmesini tedavi etmek için riskten kaçınan bir yaklaşım benimsemeyi sevenler arasında paniğe neden olur. Ayrıca binlerce kozmetik üründe ve ilaçta basit bir nedenden dolayı kullanılır: vücudunuzun ilaçları ne kadar çabuk emdiğini hızlandırır. Bir çalışma, propilen glikolün varlığının kafa derinizin Minoksidil'i daha hızlı emmesini sağladığını ortaya koymaktadır. Teorik olarak, bu da daha hızlı sonuçlara yol açabilir.

Bununla birlikte, Kirkland'ın çözeltisinin İzobutan içerdiğini de belirtmek gerekir. İzobütan, onu oldukça yanıcı yapan bir propan şeklidir. Yine de, İzobütan, saç bakım ürünleri üreten kozmetik şirketleri tarafından rutin olarak kullanılmaktadır. Son olarak, şu anda, Kirkland kadınlar için uygun bir ürün yaratmıyor.

Minokxidil İle Herhangi Bir Yan Etki Beklemeli misiniz?​

Minoxidil kullanıcıları arasında yan etkiler nadirdir. Bununla birlikte, İlaçlar veritabanı tarafından bildirilenlerden bazıları şunlardır:
 • Açıklanamayan kilo alımı
 • Göğüs ağrısı veya baş dönmesi
 • Tahriş
 • Şişmiş eller ve ayaklar
 • İstenmeyen yüz kılı büyümesi
Bu tür yan etkiler nadir olsa da, bunları yaşarsanız, Minoxidil kullanmayı bırakmak ve daha fazla tavsiye için doktorunuza başvurmak önemlidir.

Minoxidil'i Kimler Kullanmamalıdır?​

Minoksidil'den kaçınması gereken insan kategorileri vardır:
 • Hamile veya emziren kadınlar
 • Ailesinde saç dökülmesi öyküsü olmayanlar
 • Ani ve yamalı saç dökülmesi olanlar
 • Bebekler ve çocuklar
 • Kırmızı, iltihaplı, tahriş olmuş veya enfekte kafa derisi olan kişiler
 • Kafa derisinde başka ilaçlar kullanan kişiler
 • Kardiyovasküler durumlar için ilaç kullananlar, Minoxidil'i kullanmadan önce doktorlarından tavsiye almalıdır.
 
U

Umut

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
hangi minoxidil daha iyidir rogaine yada kırkland öneriniz nedir
 
B

Bilgili

Üye
Üye
Mesajlar
50
Puanları
6
hangi minoxidil daha iyidir rogaine yada kırkland öneriniz nedir
Hocam eğer orjinal olarak Abd menşeli yani Amerikadan getirtebildiğin solüsyon rogaine varsa çok güzel olur , zamanında çok güzel saç çıkaran seyrek saçları böyle kalınlaşan çok kişiler gördüm Kırkland çok fazla kullanılmıyor ülkemizde
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
181
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
120
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
501
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
1K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
477
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
465
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
5
Üst Alt