Mastürbasyon Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 636 Görüntülenme
 • 4 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Mastürbasyon Saç Dökülmesine Neden Olur mu?


Mastürbasyon hakkında birçok efsane ve yanlış anlama var. Saç dökülmesinden körlüğe kadar her şeyle bağlantılı. Ancak bu efsanelerin hiçbir bilimsel desteği yoktur. Mastürbasyon çok az risk taşır ve herhangi bir zararlı yan etki ile ilişkili değildir.

Aslında tam tersi doğrudur: Mastürbasyonun belgelenmiş bir dizi fiziksel ve zihinsel sağlık yararı vardır. Mastürbasyon yaparken stresi azaltabilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve bastırılmış enerjiyi serbest bırakabilirsiniz. Aynı zamanda kendini sevme alıştırması yapmanın ve vücudunu keşfetmenin eğlenceli ve güvenli bir yolu.

Saç dökülmesi ve mastürbasyonla ilgili diğer efsaneler ve yanlış anlamalar hakkında hala sorularınız varsa okumaya devam edin.

Mastürbasyon saç dökülmesine neden olur mu?​

Erken saç dökülmesine mastürbasyondan değil, öncelikle genetik neden olur. Ortalama olarak, çoğu insan yeni saç çıkarırken günde 50 ila 100 saç döker. Bu, doğal saç büyüme döngüsünün bir parçasıdır.

Ancak bu döngü kesintiye uğrarsa veya hasarlı bir saç kökü yara dokusuyla değiştirilirse, kadın ve erkeklerde saç dökülmesine neden olabilir.

Çoğu zaman, genetiğiniz bu kesintinin arkasındadır. Kalıtsal durum, erkek tipi kellik veya kadın tipi kellik olarak bilinir. Erkeklerde, model kellik ergenlik kadar erken başlayabilir.

Diğer olası nedenler şunlardır:

 • hormonal değişiklikler
 • kafa derisi enfeksiyonları
 • cilt rahatsızlıkları
 • aşırı saç çekme
 • aşırı saç şekillendirme veya saç tedavileri
 • bazı ilaçlar
 • radyasyon tedavisi

Mastürbasyon ve saç dökülmesi​

Peki mastürbasyon ve saç dökülmesi efsanesi nasıl ortaya çıktı? Birkaç olası teori var.

Meni - 'geldiğinizde' veya boşaldığınızda penisinizden çıkan sıvı - protein açısından zengindir. Bir teoriye göre, her boşaldığınızda, vücudunuz saç büyümesi için ihtiyacınız olan proteini kaybediyor. Ancak boşaldığınızda kaybettiğiniz meni miktarı aslında oldukça azdır.

Başka bir teori, mastürbasyonun seks hormonu testosteron seviyenizi arttırmasıdır, bu da saç dökülmesine bağlı bir hormon olan dihidrotestosteron (DHT) seviyenizi yükseltir. Ancak aslında çalışmalar, boşalmamanın testosteron düzeylerinin artmasına yol açabileceğini öne sürüyor. Mastürbasyonun DHT düzeylerini artırdığına dair bir kanıt da yok.

Gerçek şu ki, saç dökülmesine genellikle genetik neden olur - yani bu size miras kalan bir şeydir. Erkek tipi veya kadın tipi kellik olarak bilinen bu durum ergenlik döneminden itibaren başlayabilmektedir. Saç dökülmesinin diğer olası nedenleri arasında hormonal değişiklikler, enfeksiyonlar veya bazı ilaçlar bulunur. Endişeniz varsa doktorunuzu görmelisiniz.
 
K

Kelboy

Üye
Mesajlar
25
Puanları
3
Çok yapma gereği duyuluyorsa zaten dht yüksek demektir. Sebep bu oturup sürekli yapmaktan kaynaklanmıyor
 
U

Umut21

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Çok yapma gereği duyuluyorsa zaten dht yüksek demektir. Sebep bu oturup sürekli yapmaktan kaynaklanmıyor
Yani dht yüksek olmasa mastürbasyon ihtiyacı azalır mıydı? Ben 1 gün sonra hemen dürtü gelmeye başlıyor
 
K

Kelboy

Üye
Mesajlar
25
Puanları
3
Durum mastürbasyon değil saçının dht duyarlı ya da duyarsız oluşu. Testosteron ve dht oluşumu saç kökü hücre içinde enzim yüksek olması saçı döküyor her erkekte dht yüksek ama bazı kişilerde saç dökülmüyor
 
Panelist

Panelist

Üye
Mesajlar
38
Puanları
6
Erkek tipi dökülme varsa bir kişide ve üstüne sürekli mastürbasyon yapıyorsa cinsel isteği artırıc etki yaparak anrojen hormonlarını yükseltir.

Fakat erkek tipi dökülme yoksa dht oluşumu az demektir buda saç kökleri daha aza etkilenir
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
4
Gösterim
223
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
190
K
P
Cevaplar
1
Gösterim
247
M
O
Cevaplar
2
Gösterim
307
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
168
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
290
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
27
Çevrim içi ziyaretçiler
19
Toplam ziyaretçi
46
Robots
3
Üst Alt