Mesoplex Saç Serumu Ne İşe Yarar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi EmreKR
  • 602 Görüntülenme
  • 6 Yorum
E

EmreKR

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Mesoplex Saç Serumu Ne İşe Yarar


Günümüzün en önemli sosyal sorunlarından biri haline gelen saç dökülmesi başta erkekler olmak üzere kadınlarda da görülme sıklığı giderek artış göstermektedir. En sık görülen dökülme türlerinin başında gelen erkek tipi saç dökülmesi genç yaştaki erkeklerin canını sıkan estetik problemlerinden biridir. Ergenlik çağı sonlarına doğru artış gösteren androjen hormonlarını saçların dökülmesine sebep olmakta bir çok kişiyi etkilemektedir.

Mesoplex saç serumu içindeki özel bio-complex karışımı dermaroller ile kullanıldığında mezoterapi mantığı ile etki eder. Dermaroller saçlı deri üzerinde mikro kanallar açarak uygulanan serumun kök hücrelere iletilmesini kolaylaştırır. Mesoplex serum nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır ayrıntılı olarak ele alalım.

Saç Mezoterapisi Nedir? Ne İşe Yarar?​

Saç mezoterapisi özel karışımların saçlı derinin epi dermis tabakasına dermaroller yardımı ile micro iğnelerle yardımıyla lokal olarak saç köküne ulaştırılmasıdır.

Saçlı derinin etkilenen bölgelerinde bulunan ve saç köklerimizi besleyen kılcal damara bu vitamin matriksi özel karışım ilaçlar (aminoasit, vitamin ve mineral karışımı) enjekte edilerek kök hücrelerde süratle etkisini gösterir. Bölgesel kullanım olduğundan direk saç kökleri etkilenir. Diğer yerlerde herhangi bir etkisi olmaz. İstenmeyen tüylerin çıkmasına sebep olmaz.

Mesoplex™ Saç Serumu Nedir?​

Mesoplex® bir nevi dermaroller ile birlikte uygulama yapılan saç mezoterapisi gibi bir işlemdir ve serum içindeki özel karışımların saçlı deriye derma roller ile uygulanabilir formudur.

Deriden uygulanan karışım uyuyan saç hücrelerinin tekrar aktif hale gelmesini sağlar. Bu sayede uykudaki saç köklerini uyandırmaya ve yeni bebek saçların çıkmasına büyük destek olur. DHT hormonu etkisi ile dökülmüş, incelmiş saçların tekrar çıkmasına, kalınlaşmasına katkıda bulunur.

Mesoplex® her üründe olduğu gibğ doğru ve düzenli kullanımında etkisini gösterir. Serum bırakıldığı anda saçlar eskisi gibi dökülmeye başlar seyreklikler ortaya çıkar. Bu nedenle istediğiniz sonuçlar için düzenli ve sürekli kullanıma özen göstermeniz gerekir.

Mesoplex Serum Saç Dökülmesini Nasıl Önler?​

  • Dht hormonu sebebiyle dökülmüş yada vitamin eksikliğinden kaynaklanan saçların kalınlaşmasına, tekrar çıkmasını sağlar, mevcut saçların kalitesini artırır.
  • Kafada dökülmüş, seyrelmiş bölgelerdeki saç kökü hücrelerini harekete geçirerek saç üretmlerine yardımcı olur.
  • Var olan saçların daha kaliteli, yoğun, canlı ve sağlıklı büyümesini destekler. İçindeki vitaminlerin karışımı ile hızlı saç uzamasına da yardımcı olur.
  • Saç derisi altında uyku fazında olan saç köklerini ve ayva tüy haline gelmiş saç tellerinizi besleyerek canlanmasına destek sağlar.
  • Bu yöntem birçok şampuan, sprey yada kimyasal ilaç gibi yöntemlere göre daha iyi sonuçlar vermekte saçların Anajen faz dönemini uzatmaktadır.
Mesoplex diğer etkili ürünler olan Minoxidil, Procapil ve Aminexile göre daha iyi sonuç alınmasını sağlayarak daha uzun süre saçları canlı tutar.

Mesoplex Nasıl Kullanılmalı?​

Kliniklerde kullanımında enjeksiyon kullanılması ancak doktorlar tarafından kabul görebilir. Mezoterapi usulü uzman kişilerce yapılmalıdır.

Bu nedenle evde Mesoplex saç serumumu dermaroller ile kullanmanız gerekir. Dermaroller ucunda silindir şeklinde başlığı bulunan uygulanan alandaki hücreleri uyararak derinin onarım mekanizmasını harekete geçirir. Dermaroller uygulanan losyonların deri altında daha fazla miktarda iletilmesini sağlayaral daha etkili sonuç alınmasını sağlar.

1. Derma Roller ile Saçlı Deride Kanal Yolu Açma​

Temiz saç derisine 3-5 dakika boyunca dermaroller ile uygulama yaparak mikro kanallar açım, deri kızarmaya başlar yaptıktan sonra serumu ince bir tabaka halinde seyrelmiş bölgelere masaj yaparak uygulayın. Parmak uçlarının ile hafifçe oval hareketler yaparak yedirin.

2. Mesoplexi Seyrelmiş Bölgelere Uygulama Yapın​

Serumu eğer ilk defa kullanıyorsanız serumun ağzını açık bekletmeyin. Saçlarım döküldüğü alanlara, incelmiş saçlı bölgelere saç diplerine uygulayın. Losyonun etkisi için 2 saat kadar saçlı deride bekletin.

3. Saç Derisini 30 Dakika Süre ile Yıkamayın​

Serumu uygulama yaptıktan sonra saç derisinin doğru emilim alması için en az 60 dakika süresince yıkamayın. Serum pasif difüzyon yoluyla emilim olduğu için uzun süre beklemesi gerekir.

Artık Gerisini Mesoplex'e Bırakın​

Mesoplex düzenli kullanımda uykudaki yani Katajen fazdaki saç hücrelerini uyanmasına katkıda bulunur. Mevcut saç tellerinin kalınlaşmasına destek sağlar.

Dökülmüş saçların çıkması biraz zaman alabilir, ilk olumlu etkilenen saçlar dökülmemiş olanlardır.

Mesoplex Serumu Kullanmayı Bırakırsam Ne Olur?​

Her üründe olduğu gibi mesoplex saç serumu da kullanımı bırakılırsa saçlar 1 ay içinde dökülmeye başlayacaktır. Saçlardaki kalite artışı giderek azalacak, seyreklikler tekrar ortaya çıkmaya başlar. Bu durum finasterid ve minoxidil içinde geçerlidir.

Ürün fiyatı tek şişe 60 ml 200 tl 1 aylık kullanım. Ürün şu anda kampanyada 15 günlük para iadeli deneme ürününden faydalanabilirsiniz.

Mesoplex saç çıkarıcı serumu kullanmış üyelerimiz varsa yorumlarını, deneyimlerini bu konu altından paylaşabilirler. Ürünün etkisi hakkında, memnun kalıp kalmadığınızı ziyaretçilere bilgi verebilirsiniz.
 
T

Theron

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Forumda sipariş verenler var etkisini bekliyorum eğer anlatıldığı kadar etkili olursa alabilirim şuan kullanım bilgisi bulamadım
 
U

Umut21

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Nasıl alacağız bu ürünü? Sonra ödeme olduğunu okudum işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacaz
 
W

Whitelife

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Nasıl alacağız bu ürünü? Sonra ödeme olduğunu okudum işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacaz

Hocam ben sipariş verdim, ücretsiz olandan adresi yazdım sipariş geçtim, 2 3 güne kargolariz yazıyordu.
IMG_20220712_110335.jpg
 
W

Whitelife

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Firmadan sipariş geçtim gelen duruma göre ne dediler ne yapacaklar hepsini yazicam 2 ,3 güne sipariş gondericekler bakalım ne olacak bakalım
Screenshot_2022-07-12-10-56-22-272_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2022-07-12-10-40-25-525_com.facebook.katana.jpg
 
PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Mesajlar
40
Puanları
8
Kullanmayı bıraktığınızda saç dökülme yapmaz demiş böyle birşey mümkün değil en etkili olan propecia, avodart yada diğer anti androjen ilaçları bile bırakınca saçlar dökülmeye eski haline gelmeye başlıyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
396
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
240
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
381
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
380
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
223
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
357
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
5
Üst Alt