Minoxil bırakınca saç dökülür mü?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi norm_life
  • 131 Görüntülenme
  • 0 Yorum
N

norm_life

Üye
Arkadaşlar arkadaşlar 13 aydır minoxil forte %5 kullanıyorum ancak nedenini anlayamadığım bir husus var bir yıldır saç dökülmem neredeyse sıfıra indirdi saçlarım bayağı bir kalınlaşmıştı çok iyi giderken birden saç dökülmemde artış olduğunu fark ettim forum'da okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla minoxil'in etkisini kaybettiğini düşünüyorum saç dökülmesi azalmaması için biyotin de alıyordum haftada bir iki defa da filan proscar 1.25 mg kullanıyordum ancak yine de saç dökülmem de artış oluşmaya başladı başlamadan önce doktora muayene olmuştum onun tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Şimdi minoxidil'i günde bir kez kullanmaya devam ediyorum ancak bırakmak istemiyorum çünkü bırakınca azandığım saçların İlk günkü kullanmadığım duruma geleceğini biliyorum bloksit ile etki etme sürecini devam ettirmek için neler yapmalıyım bazı arkadaşlar 2-3 ay ara verilmesini söylüyorlar ancak ara verdiğim zaman minoksitin tekrardan saçları döngüye sokacak ve sil baştan başlayacak saç seyrelmesi falan olur diye ara vermek istemiyorum finasterid kullanmayı sıklaştırsam mı acaba sizin fikirleriniz nedir ne önerirsiniz. Bu durumun açıklamasını yapabilecek birisi varmı?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
305
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
203
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
710
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
577
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
602
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
70
Üst Alt