Minoxil Döngü Dönemi Kaçıncı Aydan Sonra Başlar?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Hairs07
  • 416 Görüntülenme
  • 2 Yorum
H

Hairs07

Üye
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz minoxilin ilk aylarında döngü sorunu var. Herkeste bu sorum oluyor. Benim saç dökülmem eski zamanlardaki haline geri döndü. Günlük 200 - 300 tel rahat dökülüyor. Duş sırasında ellerimde çok fazla saç görüyorum. Böyle giderse 1 ay içerisinde saçlar eski haline dönecek gibi. Şuan baya hissedilir derecede gerileme var. Sizlerden minoxili uzun süre kullananlardan döngü dönemlerinde ne yaptığınızı öğrenmek istiyorum. Saç tedavide 8. aydayım.

İlk aylarda döngü olduktan sonra saçlar toparlanmaya başladı. Saçlarım güçlendi, dökülmeler azalmıştı, dedim saçları kurtardık diye ama 8. aya geldiğimde tekrar dökülmeler başladı. Çıkan saçlar hepsi teker teker dökülüyor. Ekstra olarak günde 1 tane 5 mg biotin alıyorum.

Haftada 2 defa konazol şampuan kullanırım. Saçlarıma iyi geldiğini düşünüyorum. Finasterid şimdilik almıyorum, minoxil ile belli süre idare edeyim dedim oda etkisi kayboldu.

Şimdi sizlere sorum minoxilin döngü döneminde ne yapılmalı? Bazı kaynaklar minoxidil kullanmaya ara verilmeli yazmışlar sizce böyle yapsam bilemedim. Tedaviye dht önlayici finasterid eklemeyi düşünüyorum. Sizin bu konudaki tecrübeleriniz nedir bu başlık altından yardımlaşalım.

U

Umut21

Üye
8 ayda max verime ulaştım demişsin peki ilk başlarda minox kullandığın için şok dökülme ne kadar sürdü bende kullanalı 2. ayıma giricem bu hafta hala ilk şok dökülme sürüyor çıkanlarda var ama dökülmede fena

H

Holosko

Üye
Birinci aydan itibaren döngü başlar sürekli olarak 12 ay boyunca kullanılması daha sonrası günde 1 kez devam edilmeli

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
66
Üst Alt