Minoxil forte %5 yan etkileri

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi alia
 • 246 Görüntülenme
 • 1 Yorum
A

alia

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Minoxidil %5 solüsyonu saç büyümesini desteklemek ve saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Tüm ilaçlar gibi, herkeste görülmese de yan etkilere neden olabilir. Minoxidil %5 solüsyonunun en yaygın yan etkilerinden bazıları şunlardır:
 • Kafa derisi tahrişi: Bu, kafa derisinin kaşınmasını, kızarmasını ve pul pul dökülmesini içerebilir.
 • Alerjik reaksiyonlar: Bazı insanlar Minoxidil %5'e karşı kızarıklık, kurdeşen ve nefes almada zorluk gibi alerjik reaksiyonlar yaşayabilir.
Daha az yaygın yan etkiler şunları içerir:
 • Vücudun diğer bölgelerinde istenmeyen tüylenme
 • Hızlı kalp atış hızı
 • baş dönmesi
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
Bu yan etkilerin genellikle tedavinin ilk haftalarında ortaya çıktığını ve genellikle zamanla ortadan kalktığını not etmek önemlidir. Şiddetli veya kalıcı yan etkiler yaşarsanız, ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.
Minoxidil %5 solüsyonu kullanırken etiketi okumak ve talimatlara uymak ve ilacın güvenliği veya etkinliği hakkında herhangi bir endişeniz varsa bir doktora danışmak her zaman önemlidir.

Minoxil forte %5 kadınlar kullanabilir mi?​

Minoxidil %5, saç büyümesini desteklemek ve saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanım için onaylanmıştır. Ancak Minoxidil %5'in kadınlarda etkinliği erkeklere göre daha düşük olabilir. Çalışmalar, Minoxidil %5 solüsyonunun androgenetik alopesi (yaygın bir saç dökülmesi şekli) ve diğer saç dökülmesi türlerine sahip kadınlarda saç büyümesini desteklemede etkili olabileceğini göstermiştir. Ancak, sonuçların değişebileceğini ve herkes için işe yaramayacağını unutmamak önemlidir. Ayrıca Minoxidil %5 solüsyonu kalıcı bir solüsyon olmayıp, faydanın devamı için düzenli kullanım gerekmektedir. Sizin için güvenli ve uygun olduğundan emin olmak için Minoxidil %5 solüsyonunu kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmanız önemlidir.
 
B

bedirhan

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Minoxil ıslak saça uygulandığı vakit baş ağrısı yapabiliyor, uzun süre kullanımda saç derisimi alışıyor bilmiyorum ama etkisi zayıflıyor gibi geldi bana
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
284
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
181
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
655
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
540
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
572
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
50
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
76
Robots
4
Üst Alt