Minoxil Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Saçlar Dökülür mü?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 1K Görüntülenme
  • 3 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Bu, Minoxidil kullanıcılarının en sık sorduğu sorulardan biridir, "Minoxil kullanmayı bıraktıktan sonra saçlar dökülür mü?" Yan etkilerle ilgili tartışmaya başlamadan önce, tedavi ve nasıl çalıştığı hakkında bazı temel gerçekleri tartışalım.

Minoxil Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Saçlar Dökülür mü

Minoksidil Nedir?

Minoxidil ilk ortaya çıktığında hipertansiyon tedavisi için kullanılıyordu; Minoxidil kullanan hastalar vücutlarında gereksiz tüylenme fark etmeye başladılar. Bu, yayınlayan doktorları şaşırttı ve Minoxidil için yeni bir amaç keşfedildi.

Saç dökülmesi için Minoxidil'in keşfi, saç dökülmesi tedavilerinde yeni bir devrim getirdi. Bu keşiften sonra dermatologlar kullanmaya ve saç dökülmesinden muzdarip hastalara önermeye başladılar.

Minoxidil'in kan akışının kıl köküne doğru hareket etmesine yardımcı olarak çalıştığı kaydedilmiştir. Bu, saç folikülünü besler ve boyutunun büyümesine neden olur, bu da nihayetinde yeni saç büyümesini uyarır.

Günümüzde Minoxidil, uygulandığı alan(lar)da saç büyümesi oluşturmak için Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış en çok kullanılan iki ilaçtan biridir.

Minoxidil Nasıl Etkisini Gösterir?

Onlarca yıllık çalışma ve kullanımdan sonra bile Minoxidil'in nasıl çalıştığına dair kesin ayrıntılar net değil. Minoxidil'in işleyişi hakkında bir takım teoriler var, ancak kesin mekanizmalar henüz bilinmiyor. Çoğu dermatolog, yukarıda bahsettiğimiz gibi Minoxidil'in kafa derisine kan akışını artırdığına inanır.

Saç folikülünün kökleri bir miktar kan almaya başladığında, ampul boyutunun büyümesine neden olur ve ardından yeni saçlar uyarılır.

Minoxidil ayrıca mevcut saçlarınızın korunmasına da yardımcı olur. İlk saç dökülmesi yaşayan hastalar, sorunu tedavi etmelerine yardımcı olmak için düşük konsantrasyonda Minoxidil kullanabilir.

Saçınızın inceldiğini veya saç dökülmesinin başladığını fark ettiğinizde hemen tedaviye başlamanız önerilir. Saç dökülmesinin ortaya çıkmasıyla birlikte zaman geçtikçe 8-10 yıl içinde tamamen kel olmanız beklenir.

Bazen Minoxidil ilk denemede çalışmayabilir ancak daha önce sonuç vermeye başladıysa kesinlikle tekrar gösterecektir.

Minoxidil çoğu zaman 4-6 aylık uygun kullanımdan sonra sonuç verir çünkü saç folikülünün yeniden saç çıkması zaman alır. Ayrıca, dozu ilk kez aldıktan sonra saç dökülmesi yaşamaya başlarsanız, endişelenmenize gerek yoktur. Aslında, tedavinin düzgün çalıştığının bir işaretidir.

Minoksidil İstatistikleri

Minoxidil, 44 milyon insanın kelliğin üstesinden gelmesine yardımcı oldu. Minoxidil'in sonucunu kontrol etmek için özel olarak yapılmış iki çalışma vardır.

Her iki çalışma da Minoxidil'in saç dökülmesi yaşayanların kelliğin üstesinden gelmesine ve saç kalınlığının artmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.
  • Erkeklerin %75'i daha iyi saç kalınlığı kaydetti.
  • Erkeklerin %55'i yeni saç büyümesini teşvik etmeyi başardı.
Bu araştırmalar, Minoxidil'in saç tipi kellik tedavisinde işe yaradığını açıkça göstermektedir.

Minoxil Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Saçlar Dökülür mü?​

Çoğu insan Minoxidil'i bıraktıktan sonra saç dökülmesinin yeniden başlayacağına inanır. Çoğu için durum böyle olsa da, Minoxidil'i kullanmaya başladığınızda uğraştığınız saç dökülmesinin türüne bağlıdır.

Diyelim ki kanser veya beslenme eksikliği ile uğraşıyorsunuz ve belirli bir saç dökülmesi tipini yenmek için Minoxidil kullanmaya başladınız, tedaviniz tamamlandıysa veya sahip olduğunuz eksiklikleri aştıysanız, tekrar saç dökülmesine neden olmaz.

Öte yandan, erkek tipi kellik, kadın tipi kellik veya androgenetik alopesi Minoxidil kullanmanıza neden olduysa, tekrar saç dökülmesi belirtileri yaşayabilirsiniz.

Devam etmeden önce, Minoxidil'in kelliği tedavi etmediğini hızlı bir şekilde hatırlatalım. Sadece ince saçları daha kalın yapar, küçük tüyleri daha da büyütür ve zayıf saçları daha sağlıklı hale getirir.

Minoxidil, hayatınızın geri kalanında saç dökülmesini iyileştirmez. Sürekli kullanım gerektirir ve ömür boyu bir anlaşmadır.

Minoxidil kullanımı durdurulursa çoğu durumda hastanın saç dökülmesi durduğu yerden yeniden başlayacaktır. 3-4 ay sonra saç dökülme süreci devam eder.

Bu nedenle, tek astar, beslenme eksikliği veya başka bir hastalığın tedavisi sonrasında saç dökülmesini tedavi etmek için Minoxidil kullanıyorsanız, kullanmayı bıraktıktan sonra saç dökülmeniz olmaz, ancak model kellik yaşıyorsanız saç dökülmesi yeniden başlar. Minoxidil'i bıraktıktan sonra.

Minoxidil Bıraktıktan Sonra Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur

Saç sağlığı 3 faktör tarafından belirlenir; Genetik, yaşam tarzı ve çevre. Genetiğin yüklediği silahın tetiğini yaşam tarzının çektiği sıklıkla söylenir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı her zaman daha iyi saç sağlığının anahtarıdır. Sağlıklı, lifli sebzeler, protein ve vitaminler yemek, daha sağlıklı bir yaşam sürmenin yoludur. Abur cubur, optimal sağlığı korumak için hiçbir zaman iyi bir seçim olmadı.

İleride saç dökülmesinden etkilenmemek veya Minoxidil'i bıraktıktan sonra süreci yavaşlatmak için saç derisine uygun şekilde masaj yapılmalıdır.

Saf doğal esansiyel yağlar kullanarak saç derisine masaj yapmak, saç folikülünün köklerine kan akışını sağlar ve bu da sonunda saçın uzamasına neden olur.

Piyasada bulunan uçucu yağları kullanmak Minoxidil sonrası saç dökülmesini kontrol etmeye yardımcı olabilir.

Açıklığa kavuşturmamız gereken bir şey var ki, topikal Minoxidil kullanarak elde edilen sonuçları başka herhangi bir topikal ilaçla tekrarlamaya çalışırsanız, aynı sonucu alamayacaksınız. Saç dökülmesini yenmek için en iyi yöntem topikal Minoxidil tedavisidir.

Minoxidil tedavisi için iyi bir aday olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adımı atmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Hangi Minoxidil bazlı sistemin size uygun olduğunu görmek için ücretsiz saç dökülmesi değerlendirmemizi kullanın.
 
U

Ugur

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
minoxil kullanmayın arkadaşlar var olan saçlarınızda dökülüyor benim saçlarımı mahvetti bıraktım saçlarım hala eski haline gelmedi bilgi olsun diye yazdım
 
N

Neron

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Kişiden kişiye değişebilir bu durum
 
D

Demirkan

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
Minoxil kullanmamanızı tavsiye ediyorum sevgili arkadaşlar gerek yok gerçekten
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
299
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
201
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
694
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
571
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
596
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
4
Üst Alt