Momecon Krem Ne İşe Yarar?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 812 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Momecon krem, egzama, sedef hastalığı, alerji, kaşıntı, kabuklanma kızarıklık, atopik dermatit, tahriş edici maddelere bağlı iltihabi durumlar gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Mometazon şişliği ( iltihap ), kaşıntıyı ve kızarıklığı azaltır. Mometazon orta kuvvette bir kortikosteroiddir.
Momecon krem Ne İşe Yarar.jpg


Bu ilaç, krem, merhem ve losyon (çözelti) dahil olmak üzere çeşitli şekillerde mevcuttur. Doktorunuz, cilt durumuna/vücudun tedavi edilen bölgesine göre ürün tipini seçecektir.

Momecon Krem Nasıl Kullanılır?​

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce prospektüsünü ve her tekrar doldurduğunuzda eczacınızdan temin edilebilecek olan Hasta Bilgi Broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilaç sadece cildin belirli bölgelerinde kullanım içindir, doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe yüz, kasık veya koltuk altlarında veya bebek bezi döküntülerinde kullanmayın.

Kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Doktorunuzun önerdiği şekilde, genellikle günde bir kez etkilenen bölgeye ince bir ilaç filmi uygulayın. Nazikçe ovalayın. Tedavi edilen alanı, doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bandaj veya diğer pansumanlarla örtmeyin.

İlacı uyguladıktan hemen sonra yıkamayın veya durulamayın. Bu ilacı ellerinizi tedavi etmek için kullanmıyorsanız, her kullanımdan sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın . Bu ilacı gözünüze , burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının . Bu meydana gelirse, suyla iyice durulayın ve tahriş devam ederse doktorunuzu arayın.

En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Bu ilacı çok miktarda uygulamayın, daha sık kullanmayın veya reçete edilenden daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riskiniz artabilir.

Durumunuz 2 haftalık tedaviden sonra düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyiniz.

Momecon Krem Yan Etkileri​

Bu ilacı uyguladığınızda yanma, kaşıntı veya batma meydana gelebilir , ancak genellikle sadece kısa bir süre sürer. Bu etkilerden herhangi biri sürerse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Doktorunuzun size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiği için bu ilacın reçete edildiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Bu olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen doktorunuza bildirin: çatlaklar , ciltte incelme/renk değişikliği, akne , kıl yumruları ( folikülit ).

Nadiren, bu ilacın deriden kan dolaşımına emilmesi mümkündür. Bu, çok fazla kortikosteroidin yan etkilerine yol açabilir. Bu yan etkiler çocuklarda ve bu ilacı uzun süre veya cildin geniş bölgelerinde kullanan kişilerde daha olasıdır . Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen doktorunuza bildirin: olağandışı/aşırı yorgunluk, kilo kaybı , baş ağrısı , ayak bileklerinde /ayaklarda şişme , artan susuzluk/idrara çıkma, görme sorunları.

Bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü , kaşıntı /şişme (özellikle yüzde/ dil /boğazda), şiddetli baş dönmesi , nefes almada zorluk gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Momecon Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler​

Mometazon kullanmadan önce , alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz; veya başka alerjiniz varsa . Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle: zayıf kan dolaşımı, diyabet , bağışıklık sistemi sorunları hakkında bilgi verin.

Kortikosteroidler cilt enfeksiyonlarını daha da kötüleştirebilir ve tedavi edilmesini zorlaştırabilir. Deri enfeksiyonunuz varsa tedavi edilebilmesi için doktorunuza söyleyiniz . Durumunuz düzelmezse veya kötüleşen cilt semptomlarınız varsa derhal doktorunuza bildirin.

Nadiren kortikosteroid ilaçları uzun süre veya geniş cilt bölgeleri üzerinde kullanmak vücudunuzun fiziksel strese yanıt vermesini zorlaştırabilir. Ameliyattan veya acil tedaviden önce veya ciddi bir hastalık/yaralanmanız durumunda, doktorunuza veya diş hekiminize bu ilacı kullandığınızı veya son birkaç ay içinde bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.

Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünleri (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında bilgi verin.

Momecon Krem Kaç Gün Kullanılır?​

Bu ilacın kullanım süresi 2 haftadır.

Momecon Krem Yüze Sürülür mü?​

Bu kremi yüzünüzde sedef, egzama veya iltihap gibi durumlar varsa uygulayabilirsiniz. Sağlıklı cilde uygulamayın. Yüze uygulandığında kullanım süresi 5 gün fünde 1 defa uygulanır.

Momecon Krem Burun İçin Kullanılır mı?​

Bu kremi burun bölgenizde sedef, egzama veya iltihap gibi durumlar varsa uygulayabilirsiniz. Burun için kullanım süresi 5 gün fünde 1 defa uygulanır.

Momecon Krem Saça Zarar Verir mı?​

Bu krem egzama, kaşıntılı sedef hastalığı var ise kullanılır. İçindeki asit bileşeni nedeniyle saç derisini yakabilir ancak bu durum olağandır.

Momecon Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?​

Bu krem veya krem asla sivilce veya sivilce izleri için kullanılmaz.

Momecon Krem Cilt Lekelerine İyi Gelir mi?​

Bu krem cilt lekeleri için kullanılmaz.

Momecon Krem Genital Bölgeye Uygulanır mı?​

Momecon krem ve momecon pomad, genital bölgede uygulanan bir kremdir. genital bölgeye yzeysel olarak uygulanır ancak adet dönemlerinde kesinlikle kullanılmaz.

Momecon Krem ve Momecon Pomat Arasındaki Fark​

Aralarında hiçbir fark yoktur. Krem yüzeysel cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılırken, momecon merhem daha derin cilt sorunları için kullanılır.
 
B

Burçin

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Momecon kremi kolumda sedef çıkmıştı kızarıklık kabuklanma oluşuyordu doktor önerisi ile 4 hafta kullandım geçirdi ancak aynı yerin yanında tekrar çıktı size sorum neden aynı bölgede sürekli çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim.
 
T

tiger

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Momecon kremi kolumda sedef çıkmıştı kızarıklık kabuklanma oluşuyordu doktor önerisi ile 4 hafta kullandım geçirdi ancak aynı yerin yanında tekrar çıktı size sorum neden aynı bölgede sürekli çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim.
Sedef genelde kolunuza sert sıvı sabunların teması ile oluşuyor böyle bir durum varsa teması azaltın
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
376
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
499
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
224
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
242
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
233
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
275
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
4
Üst Alt