Paraben Sls Sles ve Sülfat İçermeyen Şampuan Önerileri

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 323 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Paraben Sls Sles ve Sülfat İçermeyen Şampuan markaları ve önerileri bu konudan paylaşalım. Sodyum Laureth Sülfat (SLES) ve Sodyum Lauril Sülfat (SLS) özellikle şampuanlarda daha fazla köpük sağlamak için köpürtücü olarak kullanılmaktadır. Paraben ayrıca birçok kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılmaktadır. Üreticiler SLES ve SLS, bu maddeleri ucuz oldukları için ürünlerinde kullanırlar. Ancak son zamanlarda bu maddelerle ilgili tartışmalar tüketicileri bu maddeleri içermeyen ürünlere yöneltmiştir. Bu nedenle üreticiler son zamanlarda bu maddeleri içermeyen ürünleri piyasaya sürmüşlerdir ve özellikle şampuan ve sıvı sabunlarda SLS free, SLES free, paraben free gibi isimlerden sıkça bahsedilmektedir.

Paraben, Sls, Sles ve Sülfat İçermeyen Şampuan Markaları Önerileri.jpeg

Paraben, Sls, Sles ve Sülfat Tuzu İçeren Şampuanların Zararları​

SLS cildi tahriş eder ve doğal nem seviyesini azaltır, bu nedenle SLS içermeyen ürünler cilt tahrişini ve nem kaybını önler.

SLS, vücudunuz için zararlı olan toksinlerin cildinize nüfuz etmesine izin verir, bu nedenle SLS içermeyen ürünlerin kullanılması bunu önler.

SLS içermeyen ürünler genellikle Doğal ürünlerdir, bu nedenle toksik değildir ve bunlarda kullanılan ve doğal olan bileşenler bir dizi fayda sağlar.

SLS içermeyen ürünler çevre dostudur ve dolayısıyla bunları yapmak için sentetik bileşenlerin üretilmesini gerektirmediğinden çevre için daha iyidir.

SLS içermeyen ürünlerin doğal yapısı güçlü kimyasalların kan dolaşımınıza girmesini engellerken aynı zamanda beyninizin, kalbinizin ve karaciğerinizin zararlı kimyasallara gereksiz yere maruz kalmasını da engeller.

Paraben, Sls, Sles ve Sülfat Tuzu İçeren Şampuanların Zararları​

Kanser riskini azaltır - Bazı araştırmalar Paraben'in insan vücudunda östrojen salgıladığını belirtir. Östrojen hormonu östrojene benzer ve kansere ve diğer komplikasyonlara yol açabilen hassas endokrin dengesizliğine neden olabilir.

Üreme komplikasyonları riskini azaltır - Düşük sperm sayısı, doğum kusurları ve parabenler arasındaki ilişkiyi gösteren bazı çalışmalar vardır. Bundan kaçınmak sizi bu risklerden koruyacaktır.

Yan Etki Yok - Parabenlerin dermatit ve rosacea gibi deriye maruz kalması nedeniyle bildirilen yan etkiler vardır. Parabenlerden kaçınmak bu olasılıkları azaltacaktır.

Cilt Yaşlanmasını Azaltır – Paraben içermeyen cilt bakım ürünleri ile cildinizin yaşlanmasını önleyin.

Daha Sağlıklı Saçlar - Paraben içeren şampuanlar kırılgan, kuru ve kıvırcık saçlara neden olabilir, bu nedenle paraben içermeyen şampuanlar saçınızı daha sağlıklı tutar.

Çevre Dostu ve Çevre İçin Daha İyi – Paraben içermeyen ürünler çevre dostudur ve bunları üretmek için sentetiklerin ve kimyasalların kullanımını azalttıkları için çevre için daha iyidir.

Arkadaşlar saçlar için zararsız olan kullandığınız memnun kaldığınız şampuanları yazabilirmisiniz.
 
D

Destny

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Halalles anti hair loss şampuan deneyebilirsiniz. Ben kullanıyorum köpürmüyor ama saçları matlaştırmıyor.

Halalles Saç Dökülmesine Karşı Tuzsuz ve Sülfatsız şampuan saç dökülmesine karşı çözüme yardımcı, dökülen kuru saç yapısına özel düşünülmüş bir üründür.

SLS, SLES, Sülfat, Silikon, Alkol, Paraben, Parfüm, Tuz içermemektedir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
398
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
244
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
381
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
381
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
223
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
360
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
4
Toplam ziyaretçi
5
Robots
6
Üst Alt