Propecia Uzun Süreli Kullanımı Hakkında

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Rauchtek
  • 311 Görüntülenme
  • 2 Yorum
R

Rauchtek

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Herkese selamlar geçtiğimiz günlerde rahatsızlığından dolayı üroloji doktoruna gittim ve gitmişken propecia kullandığımıda bahsetmek istedim. İlacı 10 aydır kullanıyorum saç dökülmem tamamen durdu ve seyrek saçlarım toparlandı diyebilirim. Bu süre içinde hiçbir yan etki ile karşılaşmadım. Cinsel performansım ver psikolojik durumumda herhangi bir olumsuzluk görmedim. Açıkçası büyük bir yan etki de beklemiyordum, kullanmadan önce iyice araştırmalar yapmıştım ve prospektüste de zaten bazı yan etkilerin nadiren gerçekleştiği yazılıyor. Tamamen aynı etken maddeye sahip olmasına rağmen proscar kullanmadım, işi garantiye almak için sadece saç dökülmesi için tasarlanmış bir ürün olan Propecia'yı kullanıyorum aylık masrafı 20 katı olmasına rağmen aldım.

Gitmişken doktora bu ilaçtan bahsettim ve o da bana bunu asla uzun süreli kullanmamam gerektiğini ve ciddi yan etkiler görebilirsin eskisi gibi cinsel hayat olmayabilir söyledi.

Doktor bu ilacı saç ekimi yapanlara veriyoruz ve 8 aydan fazla kullandırtmıyoruz, sen 9 aydır kullanmışsın bırak dedi.

Soruma gelecek olursak: Bu ilacı uzun süre kullananlar var mı ve gerçekten bunu kısa süreli mi kullanmamız mı gerekiyor? Bir kaç sene daha kullanmayı düşünüyorum. Sizce yan etki görmesem bile kullanmaya devam edeyim mi yoksa uzun vadede yan etki göreceğimi düşünüyor musunuz?

Bu konu hakkında değerli yorumlarınızı bekliyorum, iyi forumlar dilerim.
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Üroloji doktorunun propecia ilacımk bence bilmesi gerekirdir, etken madde Finasteride’i söylemeden nasıl hatırlamamış, anlamadım. Muhakkak bilgileri doğrultusunda size böyle demiş ancak forumda tecrübe sahibi insanlar var, sizi aydınlatır.
 
Y

Yasin

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Bu ilacın uzun süreli kullanımında yan etkiler oluşabilir ve düzelmesine zaman alabilir. Ancak sen 10 aydır kullanıyormuş Sun ve yan etkide görmediğini belirtmiştim. Eğer cinsellik, psikolojik durumlarla ilgili herhangi bir sorunun yoksa kullanmanda sakınca olmayabilir. Yan etki görürsen ve artarsa rahatsızlık verecek derecede oluşuyorsa o zaman bırakmayı düşünebilirsin.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
398
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
244
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
381
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
381
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
223
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
360
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
31
Çevrim içi ziyaretçiler
16
Toplam ziyaretçi
47
Robots
5
Üst Alt