Proscar Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Uzman
 • 4K Görüntülenme
 • 9 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Androgenetik alopesi tedavisi için en sık kullanılan ilaçlardan birisi olan proscar bu ilacı kullananlar düzenli kullanım neticesinde saç dökülmesini önlemek, dökülen saçları çıkartmak için 1 yıl kullanımda istedikleri etkiyi elde ettiklerini belirtmektedirler. Proscar toplamda 28 adet tabletten oluşmaktadır. Her bir tablet içerisinde 5mg finasterid etken maddesi bulunmaktadır. İyi huylu prostat bezi büyümesi sorununun tedavisi için tercih edilmektedir. Bu hastalığın sadece erkeklerde meydana geldiğini de önemle belirtmek gerekir. Proscar düzenli olarak ve uygun dozda kullanıldığı zaman büyümüş olan prostat bezinin küçülmesini sağlar. Aynı şekilde bu küçülme ile birlikte prostat hastalığından kaynaklı olarak meydana gelen semptomların da giderek azalmasını destekler.

Proscar Kullananlar.jpeg


Proscar Kullanmanın Yan Etkileri Nelerdir?​

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Proscar tabletinin kullanımının da bazı yan etkileri görülebilmektedir. Ancak Proscar kullananlar içerisindeki herkeste yan etkilerinin görülmediği bilinmektedir. En yaygın görülen yan etkiler şu şekilde sıralanabilir:
 • Deride pullanma ve deri döküntüsü
 • Deride meydana gelen ürtiker
 • Ciltte oluşan kaşıntı ve yumrular
 • Yüz, boğaz ve dudak bölgesinde oluşan şişlikler
 • Cinsel ilişkiye girmek için hissedilen istekte azalma
 • Ereksiyona ulaşmada zorlanma
 • Meme bölgesinde hassasiyet, şişlik ve büyüme sorunu
 • Cinsel ilişki sırasında salgılanan semen miktarının azalması
 • Kalp çarpıntısı
 • Karaciğerin çalışma düzeninde bozulma
 • Testislerde aniden meydana gelen ağrılar
 • Tedavi bittikten sonra ereksiyona ulaşamama
 • Erkek kısırlığı
 • Depresyon
 • Libidoda azalma
Yukarıda bahsedilen yan etkiler oldukça ciddidir. Bir veya birkaçını fark etmiş iseniz ilacı kesmeden hemen doktorunuz ile görüşmelisiniz. İlaç kullanımından sonra da Proscar kullananlar bazı yan etkilerin devam ettiklerini belirtmektedirler. Ancak bunun sadece geçici bir süreç olduğunun altını çizmek gerekir. Bahsedilen yan etkiler giderek artabilir ve ciddi bir durumu tetikler ise doktorunuza giderek tedavinin sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

Proscar kullananlar.jpg

Proscar Hakkında Bilmeniz Gerekenler​

Proscar tablet özellikle prostat kanderinin tedavi edilmesi için ruhsatlanmamış bir ilaçtır. Ancak Proscar üzerinde yapılan yedi yıllık bir araştırma sonucunda prostat hastalığı ve prostat kanseri ile ilgili bazı bilgiler elde edilmiştir. Proscar hakkında bilmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir:
 • Proscar kullananlar içerisindeki prostat kanseri gelişenlerine sahip olan kişilerin daha az görüldüğü bilinmektedir. Hiçbir tedavi almayan erkeklerde prostat kanseri gelişenleri daha fazla sayıda olabilmektedir.
 • Proscar kullananlar tümör derecelendirme sistemi içerisinde hiçbir tedavi almayan kişilere göre skorlarının daha yüksek olduğu bilinmektedir.
 • Uzun süre Proscar kullananlar için tümörler üzerinde herhangi bir etki yapıp yapmadığı ise net olarak bilinmemektedir.
Proscar ilacının etken maddesi finasterid androgenetik saç dökülmesini önleyen ABD Sağlık Bakanlığı (FDA) tarafından onaylı iki ilaçtan biridir. Finasterid etkisini testosteron hormonunun çevre dokularda daha etkili olabilmesi için DHT hormonuna dönüşmesini engeller. Dht kıl köklerinde 5 alfa redüktaz enzimi ile kök hücrelere zarar vermektedir. Finasterid dht hormonu azaltarak dermal papilla hücrelerine zarar vermesini önlemey çalışır. Kullanmaya başladıktan sonra etkisini en az 6 aydan sonra göstermeye başlar. Tam sonuçlarını görebilmek için düzenli günde 1 mg olarak 12 ay boyunca kullanılmalıdır. Finasteridin etkisini artırmak için minoxil losyon ile kullanmak etkisini artırdığı görülmüştür. Minoxidil uyuyan saç hücrelerini aktif ederken finasterid androjen baskını azaltır. Dökülmüş saçları çıkartmak için mutlaka dht önleyici ilaçlar yada losyonlar kullanılması şarttır. Diğer konularımızda finasterid losyon nasıl hazırlanır ilgileri vardır. Yan etki görenler için alternatif topikal bölgesel kullanım şeklidir.
 
R

Riot

Üye
Mesajlar
13
Puanları
3
Fiyatı uygun olduğundan saç dökülmesi yaşayanların çoğunlukla bu ürünü 5 e bölüp kullanıyor, propecia 1 mg olduğu için malesef çok pahalı, fiyatı keşke Uygun olsada direk bu ürün kullanılsa
 
K

kardo

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Tüm kullanıcılarda olumsuz etki ediyor mu?
 
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Genelde çoğu kişide yan etki yaptığını okudum.
 
PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Mesajlar
40
Puanları
8
Herkeste yan etki yapmıyor ilacın etkisi ilk aylarda hiç yok en az 1 yıl sürekli kullanmak gerekli
 
H

hakandogan

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Ben 2 yıldır kullandım saç çıkartmıyor bu tür ilaçların amacı olanları korumak minoxidil ile birlikte kullanmak gerekiyor
 
M

Mirage

Üye
Mesajlar
24
Puanları
1
Bence etki etmiyor kullanabilirseniz avodart kullanın
 
A

awrlords

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Valla 6 aydır 1 mg finasterid kullanıyorum var olan saçlarımda dökülmeye başladı ön saç çizgimde boşluklar oluştu bende ters etki mi yapmış olabilir?
 
C

Captcha

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
Proscar kullanmayi düşünüyorum çünkü arka taraf saçlar çok zayıfladı toparlar mi acaba?
 
A

Aydem

Üye
Mesajlar
34
Puanları
6
Saç ekimi sonrası saçlarım biraz zayıflamaya başladı, saç ekimi yaptırdıklarım değilde saç ekimi öncesi var olan saçlarım baya zayıfladığı için proscar kullanmaya başladım diyebilirim. 1 haftadır proscar kullanıyorum bugün güzel bir fotoğraf çekeceğim vertex bölgesi için ve aradaki farka bakmak istiyorum bakalım sonuç ne olacak 6 ay sonra durumu detaylı sizlere yazarım arkadaşlar yinede aramızda kullanan varsa paylaşabilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
36
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
49
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
499
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
287
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
428
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
426
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
9
Toplam ziyaretçi
20
Robots
6
Üst Alt