Regenera activa kök hücre tedavisi yaptıranlar var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 359 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Regenera Activa kök hücre saç tedavisi nedir, regenera Activa, saç dökülmesini engellemeyi ve yeni saçların büyümesini teşvik etmeyi amaçlayan yenilikçi bir tedavi prosedürüdür. Rejeneratif süreçleri başlatmak için kök hücreler, büyüme faktörleri ve progenitör hücrelerin benzersiz bir kombinasyonu mezoterapi yoluyla kafa derisine enjekte edilir. İşlem sırasında Hasta, alerji riskinden kaçınmayı mümkün kılan aşılanmış maddelerden oluşan bir karışımın aynı anda hem vericisi hem de alıcısıdır. Bu, etkinliği çok sayıda klinik çalışmada belgelenmiş, çığır açan bir teknolojidir.

Regenera Activa, androjenik alopesiden (erkeklerin %70'ini ve kadınların %40'ını etkileyen!) yakın zamanda artan saç dökülmesi ve incelme fark eden kişiler için önerilir.

Regenera activa saç tedavisi nasıl yapılır​

Tedavi prosedürü 3 aşamaya ayrılmıştır:

İlk aşama, Hastadan 1 ila 3 cilt numunesinin (numune) alınmasını içerir. Androjenik alopesiye en az duyarlı olduğu için oksipital bölgeden toplanırlar. Bu numuneler çok küçüktür, yaklaşık olarak ölçülür. 2,5 mm çapındadır, bu nedenle toplama bölgesi ciltte görünür iz bırakmadan kendiliğinden iyileşir.

İkinci aşamada toplanan materyal, kök hücreler, büyüme faktörleri ve progenitör hücreler içeren süspansiyonun izole edileceği özel bir cihaza yerleştirilir.

Son aşama, rejeneratif süreçleri başlatmak için kafa derisine mezoterapi yoluyla karışımın enjekte edilmesinden oluşur.

Numunelerin toplanması pratik olarak ağrısızdır. Saç derisindeki mezoterapi işlemi sırasında hasta hafif bir batma hissi yaşar.

İşlem tek seansta yapılır ve 2-3 yıl sonra tekrar edilebilir.

Tüm prosedür yaklaşık 1.5 saat sürer.

İşlemden hemen sonra ciltte biraz hassaslık hissedilebilir. İşlem, Hastaların günlük aktivitelerine katılmalarını engellemez. Ancak sonrasında 3 gün boyunca yüzme havuzları, saunalar, aşırı güneşe maruz kalmaktan ve yoğun fiziksel efordan kaçınılması tavsiye edilir.
 
O

Orçun

Üye
Mesajlar
25
Puanları
1
Hangi saç Ekim merkezleri yapıyor bu tedaviyi yapıyor bilgisi olan var mı?
 
K

Kaandemir

Üye
Mesajlar
20
Puanları
1
Bu yöntemi bende araştırıyorum yapan bi yere sordum garanti veriyomusunuz ya işe yaramazsa diye garanti veremeyiz dediler
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
505
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
290
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
428
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
20
Çevrim içi ziyaretçiler
11
Toplam ziyaretçi
31
Robots
2
Üst Alt