Rogaine Foam Kullananlar memnun mu?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 397 Görüntülenme
 • 2 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Rogaine foam köpük kullananlar saç dökülmesini önlemek yeni saç çıkarmak için bu köpük formundan oldukça etkili sonuçlar aldıklarını yazıyorlar. Minoxidil saç tedavisinde en başrılı ilaçlardan biridir, uygulandığı bölgede çok etkili sonuçlar göstermektedir.

Rogaine Nedir?​

Rogaine, saç derinizdeki saçları yeniden büyütmenize yardımcı olmak için kullanılır. Minoxidil'in tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Saç folikülü işlevini iyileştirebilecek ve saç büyümesini uyarabilecek kafa derisindeki kan damarlarını genişletmesi mümkündür.
Rogaine, kafa derisi saçlarının kalıcı olarak yeniden büyümesine neden olmaz. Saçınızın yeniden büyümesini korumak için ürünü kullanmaya devam etmelisiniz.

Rogaine Foam Kullananlar.jpg

Uyarılar​

Saç derinizdeki cilt hasar görmüşse, tahriş olmuşsa veya güneşte yanmışsa Rogaine'i kullanmayın. Bu, ilacın daha fazlasının vücudunuz tarafından emilmesine izin verebilir ve bu da tehlikeli olabilir.
Rogaine'i saç deriniz dışında vücudunuzun herhangi bir yerinde kullanmayın. Diğer vücut bölgelerine uygulama tehlikeli olabilir.
Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, Rogaine ile tedavi sırasında saç derinize başka topikal ürünler kullanmayın.

Rogaine Foamı Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler​

Kafa derinizdeki cilt kırmızı, şiş, tahriş olmuş veya enfekte ise Rogaine'i kullanmayın. Bu, ilacın daha fazlasının vücudunuz tarafından emilmesine izin verebilir ve bu da tehlikeli olabilir.

Rogaine'in sizin özel saç dökülme tipinizi tedavi edeceğinden emin olmak için ilaç etiketini dikkatlice kontrol edin.
Yalnızca cinsiyetiniz için hazırlanmış Rogaine formülünü kullanın. Kadınlar, erkekler için özel olarak üretilmiş minoksidil ürünlerini kullanmamalıdır.

Başka tıbbi durumlarınız varsa, özellikle:
 • kalp hastalığı.
FDA gebelik kategorisi C. Rogaine'in doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Minoxidil topikal'in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Bir bebeği emziriyorsanız, Rogaine'i doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Rogaine'i tıbbi tavsiye almadan 18 yaşın altındaki kişilerde kullanmayın.

Rogaine Foam Nasıl Kullanılır?​

 • Rogaine'i tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde veya paket etiketinde belirtildiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.
 • Bu ilacın önerilenden daha fazla kullanılması saç büyümesini hızlandırmaz ve tehlikeli yan etkilere neden olabilir.
 • Bu ilaç, güvenli ve etkili kullanım için hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu yönergeleri dikkatlice izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.
 • Rogaine uygulamadan önce saçınızı ve saç derinizi kurutun.
 • Önerilen miktarı kafa derisinin etkilenen bölgelerine uygulayın. Rogaine genellikle sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır.
 • Rogaine uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.
 • Rogaine'i sadece kafa derinizde kullanın. Vücudunuzun başka bir yerinde kullanmayınız.
 • Yeni saç büyümesini fark etmeniz 4 ay veya daha uzun sürebilir. Yeni saç yumuşak, renksiz ve zar zor görülebilir olabilir. Daha fazla tedavi ile saç, mevcut saçınızla aynı renk ve kalınlığa sahip olmaya başlamalıdır.
 • 4 aylık tedaviden sonra herhangi bir saç büyümesi görmezseniz doktorunuzla konuşun.
 • Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız.
 • Köpük kutusunu, sıcak bir günde arabada olduğu gibi açık alevden veya yüksek ısıdan uzak tutun. Kutu çok ısınırsa patlayabilir. Boş bir teneke kutuyu delmeyin veya yakmayın.

Uygulama Dozaj Bilgisi​

Alopesi için Normal Yetişkin Dozu:

Günde iki kez kafa derisinin etkilenen bölgelerine topikal olarak 1 ml uygulayın. Doz günde 2 ml'yi geçmemelidir.

Köpük:

Kafa derisinin etkilenen bölgelerine günde iki kez yarım kapak topikal olarak uygulayın.

Sık Sorulan Sorular​

Rogaine foam ve sprey olarak 2 farklı formu vardır. 60 ml sprey içinde 3 gram minoxidil etken maddesi vardır. Her 1 ml 50 mg minoxil içerir.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?​

hemen hatırlayacağınız gibi cevapsız doz uygulanır. Bir sonraki dozunuzun zamanı yaklaştıysa, kaçırdığınız dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için fazladan ilaç kullanmayınız.

Aşırı doz alırsam ne olur?​

Aşırı dozda Rogaine'in tehlikeli olması beklenmemektedir. Herhangi biri yanlışlıkla ilacı yutmuşsa acil tıbbi yardım alın.

Rogaine'i kullanırken nelerden kaçınırım?​

Bu ilacı göze, buruna veya ağza sokmaktan kaçının. Bu meydana gelirse, alanı suyla yıkayın.
Doktorunuz size söylemediği sürece, Rogaine ile tedavi ettiğiniz alanlarda diğer cilt ürünlerini kullanmaktan kaçının.

Rogaine Foam Yan Etkileri​

Rogaine'e karşı şu alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın : kurdeşen; zor nefes alma; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.
Rogaine cilde uygulandığında ciddi yan etki riski düşük olsa da, ilaç kan dolaşımınıza emilirse yan etkiler ortaya çıkabilir.
Aşağıdaki durumlarda doktorunuzu hemen arayın:
 • Şiddetli kafa derisi tahrişi;
 • Yüz kıllarının istenmeyen büyümesi;
 • Göğüs ağrısı, hızlı kalp atışları;
 • Ellerinizde veya ayaklarınızda şişme, hızlı kilo alımı;
 • Bayılacakmışsınız gibi sersemlik hissi;
 • Baş ağrısı, baş dönmesi, kafa karışıklığı; veya
 • Kızarma (sıcaklık, kızarıklık veya karıncalanma hissi).
Yaygın Rogaine yan etkileri şunları içerebilir:
 • Saçınızın renginde veya dokusunda değişiklikler.
Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da olabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın.

Rogaineyi etkileyebilecek başka ilaçlar nelerdir?​

Ağızdan aldığınız veya enjekte ettiğiniz diğer ilaçların topikal olarak uygulanan minoksidil üzerinde bir etkisi olması muhtemel değildir. Ancak birçok ilaç birbiriyle etkileşime girebilir. Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere kullandığınız tüm ilaçlar hakkında sağlık uzmanınıza bilgi verin.

Referanslar​

 1. Rogaine Ürün Etiketi

Diğer formülasyonlar​

 • Kadın Rogaine Topikal %2 sprey
 • Erkekler İçin Rogaine Ekstra Mukavemetli Topikal

Daha fazla bilgi​

Unutmayın, bu ve diğer tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın, ilaçlarınızı asla başkalarıyla paylaşmayın ve bu ilacı sadece size reçete edilen endikasyon için kullanın.

Bu sayfada görüntülenen bilgilerin kişisel durumunuz için geçerli olduğundan emin olmak için her zaman sağlık uzmanınıza danışın.
 
F

fatih41

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
arkadaşlar rogaine foam yada sprey olanı nerden bulabiliriz uygun fiyata satan bir yer var mı?
 
Apocalypse

Apocalypse

Üye
Mesajlar
22
Puanları
1
Rogaine foam köpük veriyonu en iyi minkxidildir ben 10 yıl önce ilk bunu kullandım önlerimi full doldurmuştu çok etkili bir ürün ama şimdilerde fiyatları çok pahalı.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
242
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
153
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
584
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
503
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
518
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
26
Çevrim içi ziyaretçiler
19
Toplam ziyaretçi
45
Robots
5
Üst Alt