Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 118 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Günde 25 ila 60 saç teli dökülmesi tamamen normaldir. Aslında, saç derisinin her gün telojen fazda olduğu düşünülen az sayıda saçı dışarı attığı fizyolojik bir mekanizmanın sonucudur. Anajen fazdaki yeni saçlar yerlerinde büyür. Buna saç döngüsü denir. Bu saç dökülmesi daha şiddetli ise ve en az üç aylık bir süre içinde arka arkaya meydana geliyorsa, eczacınıza veya saç dökülmesi konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Bu profesyonellerin yardımı olmadan saç dökülmesine karşı mücadele etmek çok zordur.

Saç dökülmesi ani ve şiddetli olabilir, bu da bir açıklama bulmayı zorlaştırır. Saçınızın ne zaman ve nasıl döküldüğünü takip edin. Duştan sonra küvette daha fazla kıl buluyor musunuz? Ya da sabah yastığınızda? Saçlarınız sanki hacmini kaybediyormuş gibi inceliyor mu? Diffüz saç dökülmesine işaret edebilecekleri için bu uyarı işaretlerine dikkat etmelisiniz.

Saç dökülmesi konusunda hangi doktora danışmalısınız?​


Dermatoloji, saç dökülmeleri ile ilgili muayene, teşhis ve tedavi sürecinin gerçekleştirilmesinde görevli olan tıbbi bölümdür.

Saç dökülmesi için uzman bir Dermatoloji doktoruna gitmek gerekir.

Saç dökülmesine, hastanelerin Cildiye poliklinikleri bakar.

Günlük yaşamı değiştiren bakım
Ducray anafaz + Saç dökülmesi (alopesi) Saç dökülmesine karşı nasıl mücadele edilir Saç dökülmesi konusunda hangi doktora danışmalısınız?

Saç dökülmesi yaygın bir durumdur. Bazen tanımlanması zor olan birkaç nedeni olabilir. Saç dökülmesi ile etkili bir şekilde mücadele etmek için hızlı bir şekilde bir saç dökülmesi uzmanına başvurmalısınız.

Alopesi alanında uzmanlaşmış doktorlara gidin


Her ne kadar ihmal etme eğiliminde olsak da saçlarımızın sağlığı öncelikle saç derimizin durumuna bağlıdır. Ve günün sonunda, kafa derisi sadece deridir. Kuaförünüz size geçici saç dökülmesini yönetmek için bazı ipuçları verebilir, ancak yalnızca bir dermatolog, yani cilt ve dolayısıyla kafa derisi konusunda uzmanlaşmış bir doktor, hangi tür saç dökülmesine sahip olduğunuzu (arada sırada, kronik, androgenetik alopesi veya yaş- kaynaklı alopesi) ve gerekirse tıbbi bir saç dökülmesi tedavisi tavsiye edin. Bir dermatolog, bu durumu durdurmak için atabileceğiniz ek adımlar (uyarlanmış kozmetikler, gıda takviyelerinin tedavisi, vb.) konusunda da rehberlik sağlayabilir. Bu nedenle, saç dökülmesi konusunda uzmanlaşmış bir dermatoloğa veya kadın saç dökülmesi konusunda uzmanlaşmış bir doktora danışın. Ayrıca dermatolog randevunuzu beklerken eczacınıza veya birinci basamak hekiminize danışmaktan çekinmeyin.

Saç dökülmesi dermatoloğa başvurmanın yaygın bir nedenidir. İyi huylu bir durum olarak kabul edilmekle birlikte önemli psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede bir sağlık uzmanından tavsiye almalısınız. Sorunun hızlı bir şekilde ele alınması, daha fazla hasarın önlenmesine yardımcı olacaktır.
 
H

Holosko

Üye
Mesajlar
26
Puanları
3
Bencede alopesi konusunda uzmanlaşmış doktora daha iyi muayene ediyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
350
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
216
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
339
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
352
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
201
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
328
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
53
Çevrim içi ziyaretçiler
29
Toplam ziyaretçi
82
Robots
4
Üst Alt