Saç kaşıntısına ne iyi gelir evde çözüm

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 224 Görüntülenme
 • 1 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Saç derisindeki kaşıntıya ne iyi gelir evde çözüm olarak ne yapılabilir, saç kaşıntısı birçok farklı nedenle oluşabilir, bu nedenle tedavi için öncelikle altta yatan nedenin belirlenmesi önemlidir. Ancak evde uygulanabilecek bazı yöntemler kaşıntıyı hafifletebilir. İşte saç kaşıntısı için evde uygulanabilecek bazı çözümler:

 1. Hindistan cevizi yağı: Saç derisine hindistan cevizi yağı masajı yapmak, kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Hindistan cevizi yağı ayrıca saç derisini nemlendirir ve saçların sağlıklı görünmesini sağlar.
 2. Elma sirkesi: Elma sirkesi, saç derisindeki pH dengesini korumaya yardımcı olabilir. Bu da kaşıntıyı azaltabilir. Saç derisine elma sirkesiyle yapılmış bir çözelti sürmek ve ılık suyla durulamak yararlı olabilir.
 3. Aloe vera: Aloe vera jelini saç derisine uygulamak, kaşıntıyı hafifletebilir. Aloe vera, saç derisini nemlendirir ve yatıştırıcı özellikleri vardır.
 4. Keten tohumu yağı: Keten tohumu yağı, saç derisindeki kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Saç derisine uygulamadan önce, bir test yaparak herhangi bir alerjik reaksiyon olmadığından emin olun.
 5. Salisilik asit içeren şampuanlar yada ketokonazol içeren şampuanları 3 güne 1 kullanmak kaşıntı azaltmada iyi gelecektir.
 6. Saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamaktan kaçının. Aşırı sıcak su saç derisini kavlatıp kabuklanmaya saç derisinin yenilenmesine sebep olur. Bu durumu sonucu olarak da saç derisinde kaşıntılar oluşabilir.
 7. Saç dökülmesi önleyici spreyler losyonlar, jöle, wax gibi saç şekillendirici ürünlerde saç derisine kaşıntıya sebep olabilir çok sık kullanmaktan kaçının.
 8. Banyo tuzu: Sıcak suyun içinde banyo tuzu eklemek, kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Banyo tuzu ayrıca saç derisini yumuşatır ve rahatlatıcı etkisi vardır.
Ancak, saç kaşıntısı altta yatan bir sağlık sorununun bir belirtisi olabileceğinden, eğer evde uygulanan çözümler kaşıntıyı hafifletmezse, bir doktora danışmak önemlidir.
 
H

hakandogan

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Zinco içeren şampuan içine 4 adet asprini toz olarak katın saçlarınızı 4 dakika süreyle saç diplerine masaj yaparak yıkayın bu işlemi 3 günde bir tekrarlayın kaşıntıdan eser kalmaz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
397
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
243
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
381
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
380
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
223
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
359
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
71
Çevrim içi ziyaretçiler
38
Toplam ziyaretçi
109
Robots
6
Üst Alt