Şampuan içine doğum kontrol hapı katmak

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi esrose
  • 230 Görüntülenme
  • 1 Yorum
esrose

esrose

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Bugünlerde forumlarda ya da internet sitelerinde kullanıcılar arasında çok yaygın olarak tartışılan bir konu da şampuan içine doğum kontrol hapı katmak en çok merak edilen konular arasında geçiyor. Genelde bayanlar arasında saç dökülmesini önlediğine ve hızlı saç uzattığına inanılıyor.

Hormonal kontraseptiflerdeki yüksek östrojen seviyelerinin, daha dolgun, daha kalın saçlar uzatacağına yardımcı olabileceğine inanış vardır.

Ancak Elite Aesthetics'ten kozmetik doktoru Dr. Shirin Lakhani, hormon dengesinin çeşitli saç büyüme biçimlerinde hayati bir rol oynamasına rağmen, doğum kontrol haplarını ezip saçınızı onlarla yıkamanın işe yaramayacağını açıklayarak teoriyi çürüttü. Doğum kontrol haplarının deri yoluyla emilmek üzere tasarlanmadığını, bu da çılgınların yeni güzellik hilesini esasen anlamsız hale getirdiğini açıkladı.

Dr. Lakhani, "Hormonların bir dizi sağlık ve güzellik sorunu üzerinde doğrudan etkisi olabilir" dedi. "Saç büyüme döngüsünün düzenlenmesinde de rol oynayabilirler. Bu nedenle, insanların neden şampuana hormonal kontraseptif eklemenin saçı uzattığını düşündüğünü anlayabiliyorum.

Bununla birlikte, saçların daha uzun uzamasını sağlamak amacıyla şampuana hormonal kontraseptifler eklemeye yönelik viral eğilim işe yaramayacak. Hormonal kontraseptifler transdermal olarak emilmek üzere tasarlanmamıştır ve cilt başka türlü geçirimsiz bir bariyerdir.”

Alternatif olarak Dr Shirin, diyetinizin belirli kök sebzelerde ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunabilen saç büyümesini hızlandırmak için biyotin ve B vitaminleri açısından zengin olmasını tavsiye etti.

Ancak yine de şampuan içine doğum kontrol hapı katmak istiyorsanız içeriği bitkisel olan bir şampuana katmanızı öneririz. Bir kutu Diana 35 ve 1 kutu 100 mg'lik aldactone ilacını ezip şampuan içine katabilirsiniz. Şampuanı çalkalayıp bir gün bekletin ve saçlarınızda 5 dakika süre bekleterek ılık su ile yıkama yapın.

Şampuan içine doğum kontrol hapı katmak.jpg
 
crazy girl

crazy girl

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Ben şampuan için hem doğum kontrolü hem de aspirin katıyorum saçlarım iki güne bir yıkarım saçlarda da şampuanı 3-5 dakika bekletiyorum ılık su ile durulama yapıyorum yani şu an için memnunum diyebilirim.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
36
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
49
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
499
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
287
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
428
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
426
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
5
Üst Alt