Serum fizyolojik kullananlar var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Simge
  • 208 Görüntülenme
  • 0 Yorum
S

Simge

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Serum fizyolojik ne işe yarar, ne için nasıl kullanılır, gifrer serum fizyolojik, steril su içeren bir solüsyondur ve genellikle bebeklerin cilt bakımı için kullanılır. Bu solüsyonun en yaygın kullanımı burun tıkanıklığına yardımcı olmaktır.

Serum fizyolojik kullananlar var mı.jpeg


Bebeklerin burun kanalları çok küçüktür ve sıklıkla tıkanır. Bu durum, bebeklerin solunum zorluğuna ve beslenme sırasında emmek için zorlanmasına neden olabilir. Gifrer serum fizyolojik burun tıkanıklığını hafifletmek için kullanılır. Bu solüsyon, burun kanallarını nemlendirerek, kuruluktan ve tahrişten koruyarak ve burun tıkanıklığına neden olan mukusu ve diğer kirleri temizleyerek, solunumun kolaylaşmasına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra, gifrer serum fizyolojik cildi nemlendirmek, temizlemek ve rahatlatmak için de kullanılabilir. Özellikle bebeklerin hassas cildi için uygundur.

Serum fizyolojik ne kadar kullanılmalı?​

Gifrer serum fizyolojik, bebeğin cilt temizliği ve burun tıkanıklığının giderilmesi için kullanılan bir üründür. Kullanım süresi genellikle herhangi bir sınırlama olmadan günlük olarak devam edebilir.

Bebeklerde burun tıkanıklığını gidermek için, Mustela serum fizyolojik, burun içine damlatılarak kullanılır. Burun tıkanıklığına bağlı olarak, günde birkaç kez kullanılması gerekebilir. Ancak, kullanım sıklığı ve miktarı doktorunuzun önerilerine göre değişebilir. Günde 1-6 kez ya direkt olarak konjonktival keseye damlatılarak veya steril kompres yardımı ile kullanılır.

Cilt temizliği için, Mustela serum fizyolojik pamuk veya bez yardımıyla bebeğin cildine uygulanabilir. Bebeğin cilt sorunları varsa, özellikle kızarıklık, tahriş veya kuruluk gibi durumlarda, doktorunuzun önerdiği şekilde kullanım süresi ve sıklığı değişebilir.

Herhangi bir ürünü kullanmadan önce, ürünün üzerindeki talimatları dikkatlice okumanız ve doktorunuzun önerilerini takip etmeniz önemlidir.

Serum fizyolojik sürekli her gün kullanılır mı?​

Serum fizyolojik solüsyonu, her gün düzenli olarak kullanmak yerine ihtiyaç duyulduğunda kullanmak daha uygun olabilir. Bebeklerin burun tıkanıklığı veya gözlerindeki kirlerin olmadığı günlerde, bu ürünü kullanmak gerekli olmayabilir.

Serum fizyolojik burun yıkama zararlı mı?​

Birçok doktor, bebeklerinin burnu tıkalı olan anne-babalara serum fizyolojik yıkamayı tavsiye ediyor. Ancak bazı doktorlar ise bu yıkamanın bebeklerde tehlikeli olabileceğini belirtiyor.

Merhaba bayan arkadaşlar, çocukların burunlarının açık olması genizlerinin temiz olması çok önemli, aksi taktirde basit bi gripten bi ton hastalık türeyebiliyor, orta kulak ilhatabı, sinüzit vs.. bebeklerde burun temizliği için bu tür damlaları kullananlar var mı? Ben daha önceden okyanus suyu kullanmıştım işi arıyordu ancak fiyatı pahalı olunca başka ürün almak istedim.
 

Ekli dosyalar

  • Serum fizyolojik ne işe yarar.jpeg
    Serum fizyolojik ne işe yarar.jpeg
    14.3 KB · Gösterim: 56

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
297
esrose
esrose
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
201
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
410
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
193
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
295
Volkan
V
L
Cevaplar
1
Gösterim
200
muros
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
2
Üst Alt