Seyrek Saça Saç Ekimi Yapılır mı? Yaşadığım Süreç

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi DijitalDoctor
  • 406 Görüntülenme
  • 1 Yorum
DijitalDoctor

DijitalDoctor

Üye
Üye
Mesajlar
52
Puanları
6
Seyrek saça saç ekimi yapılır mı? Saç ekimi öncesi saçları seyrek veya ince telli olan kişilerin saç ekimi operasyonları daha fazla zor oluyor. Saç dökülmesi yaşarken saçların ince telli ise saç ekimi için 2 defa düşünmelisin. Saç ekimi ekibi iyi değilse saçların kötü olabiliyor. Seyrek saçlı birinin yaşadığı durumu anlatan bir alıntı paylaşıyorum okumak istereniz kendi tecrübesinden kaleme aldığı durum.

Hayırlı Günler. Saç ektiren birisi olarak artıları ve eksilerini yazarsam sanırım bazı arkadaşlara bir nebze de olsa yararı dokunacak. Yazacaklarım belki saç ekimi yaptırmak isteyen arkadaşlarımızın hoşuna gitmeyecek ama mutlak suretle dikkate alın derim. Gerisi elbette sizlere kalmış bir durum
Öncelikle saçekimi sonrası doğal bir görünüm beklentiniz varsa bunu unutun. Öyle veya böyle ekim olduğu belli oluyor.
Saçınıza dökülen bölgeye ekim yapılması için donör bölgelerden alınan saç kökleri uzun ve zahmetli bir işlem sonrası ekimi yapılıyor. Donör bölgeden saç kökleri ile birlikte alındığı için alınan saçların olduğu yerlerden yeniden saç çıkacak diye beklemeyin. Yani genelde ense bölgesinden yoğun ve sağlıklı saçlarınızı aralarından birer ikişer alınacak. Saçlarınız uzadığında bu alanı fark edilmeyecek şekilde kapatacak. Fakat saç kesimi alışkanlığınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız.
Ekim öncesi donör bölge işaretlenerek saçların alınacağı alan belirleniyor. Belirlenen alan çerçevesi boyunca uyuşturmak için lokal anestezi yapılıyor ki bana göre bu işin en ızdırap tarafı buydu. Kellik mi yoksa lokal mi diye sorsalar bu denli bir ızdırap için kesinlikle kellik derdim. Hani diyorlar ya ağrısız sızısız saç ekimi (KULLİYEN YALAN)
Donör bölgenin tamamı uyuşturulduktan sonra şişirme işlemi denilen bir yöntem ile ensenizi adeta bir tahtaya çeviriyorlar ve operasyon başlıyor. Alınacak her bir saç kökü için kökün bulunduğu alan parçalanarak içerisindeki greft çıkartılıyor. Tüm alan bu şekilde işleme tabi tutuluyor. (Din iman toz duman ortalık kan revan )
Sonra geçtik ekim işine
Ekilecek bölge işaretleniyor ve haydi buyurun cenaze namazına. Al sana yine lokal . Ama bu kez ense bölgesi kadar acılı olmuyor ( ense ile karşılaştırınca bu masum kaldığı için olsa gerek. Ama o kulak arkasına denk gelenlerin acısının karşılığını henüz bulamadım ) bölge uyuşturulduktan sonra özel bir alet ile saç ekimi yapılacak alanda delikler açılıyor ve bu alana artık ekim işi başlıyor tek tek oya işler gibi saçları dikiyorlar.
Ense bölgesine enfeksiyon oluşmaması için bir jel sürülüyor ve bandajla güzelce kapatılıyor. Yaklaşık 5200 Greft ekimi yaptık denildi. Süre olarak sabah 08:20 de operasyona başlanıldı. Öğlen saat 14.00 gibi 20 dakika yemek molası akabinde akşam 18:15e kadar devam eden bir işlemden bahsediyoruz. Bu süre boyunca sedye üzerindesiniz.
Ekim işi bitti güzel ama bununla bitmiyor elbette. Kafa kırmızılığını falan hiç takmıyorsunuz toplum saç ekimi yaptıranlara alışmış . 10 gün boyunca neredeyse her gün dik yarı oturur vaziyette bir kaç saatlik uyku ile idare edebildim. Saç ekilen yere zarar veririm endişesi de en çok huzursuz eden konuydu.
2. günden sonra size verilecek olan losyon ve şampuanla masaj yaparak ama çökmeden saçınızı düzenli olarak yıkamanızı istiyorlar.
10. gün sonunda ekim yapılan yerler kabuk bağlıyor. Bu kabuklar losyon sürülerek ve yıkayarak arındırılıyor. Bu süreçte saç kökleri tutunmuş oluyormuş. Artık geriye sabretmek kalıyor. Ekim yapılmasının üzerinden 3,5 ay geçti saçlar sıklaşmaya ve yavaşa yavaş kendisini hissettirmeye başladı. Bu süreç 7-8 ay sonunda nihai halini alacakmış. Şuan ki görüntü çektiğim eziyete değer mi derseniz benim için değmedi açıkçası. Seyrelmiş saçlara sahiptim. Şimdi enseyi seyrelttik. Ciddi saç sorunu yaşayan aynada sürekli kel bir kafa gören arkadaşların motivasyonunu arttırdığı ve arttıracağı kesin ama seyrelmiş saçlara sahip olan kişilere saç ekiminden ziyade kesinlikle belirli aralıklarla PRP yaptırmalarını tavsiye ederim. Şuan PRP nin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum aslında saçlar dökülmeye başlandığı an PRP çözüm olabiliyormuş Eski atasözünü dikkate alsaydık zaten sorun çözülüyormuş. Hani kelin ilacı olsa mevzu . Evet kelin ilacı kendisinde oluyor arkadaşlar anladığım kadarı ile bunun adı da PRP
Umarım bu uzun uzadıya anlatmaya çalıştığım yaşanmışlık birilerine fikir vermeye vesile olmuştur.
 
T

Taha

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Bence çok zor bir süreç bu saç ekimi gerçekten zor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
3
Gösterim
1K
Mehmet54
M
Ö
Cevaplar
1
Gösterim
893
Captcha
C
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
570
Revios
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
293
Yeşil
Y
K
Cevaplar
2
Gösterim
801
morelmen
M
Saç Ekimi
Cevaplar
0
Gösterim
224
Saç Ekimi
Saç Ekimi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
4
Üst Alt