Stresten dökülen saçlar için minoxidil kullanımı

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Bülent
  • 418 Görüntülenme
  • 3 Yorum
B

Bülent

Üye
Arkadaşlar merhaba 35 yaşındayım özellikle son bir senedir yoğun tempoyla çalışıyorum işim biraz sıkıntılı çok stresli bir dönem geçiriyorum. Bu son yılda saçlarımda sürekli olarak bir dökülme, yavaş yavaş seyrelme oluşmaya başladı, vertex bölegemde açıklık olmuş sonradan far ettim, ön bölge artık eskisi gibi şekil almamaya başladı, hem saçlar ince hemde yanlar açıldığında taramada sıkıntı çekiyorum. Düzensiz ve stresli hayatttan dolayı dökülmeler olduğundan eminim. İş hayatımda vardiyalı çalıştığım için uyku ve beslenme sorunlarım var. Yaşam kalitem çok düşük ve şu an için bunu değiştirecek bir imkanım yok. Finasteridi her gün ve minoxili 2 günde bir akşamları sıkıp sabaha kadar bekletsem sizce stresten dökülen saçlar için bir fayda görür müyüm? Ya da sizin önerebileceğiniz özellikle stresten dökülen saçlar için uygulayabileceğim bir tedavi şekli var mı? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

A

Alone

Üye
Hocam stres kaynaklı diyorsunuz ama tarif ettiğiniz dökülme tipi genetik saç dökülmesi. Stres hormonları yükselttiği için bu durumu hızlandırır. Minoxili 2 günde 1 kullanmak iyi olur, finasterid her gün düzenli kullanımı doğru bir tedavi şekli olur.

L

lusyus

Üye
Üye
Bencede dökülme tipiniz genetik kaynaklı sosyal yaşamınız bu durumu tetiklemiş minoxili 2 günde 1 kullanmak yerinde olur her gün kullanılırsa saçı çok döker ayrıca biotin yüksek içeren bir vitamin tablet kullanman gerekiyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
B

Bülent

Üye
Hocam stres kaynaklı diyorsunuz ama tarif ettiğiniz dökülme tipi genetik saç dökülmesi. Stres hormonları yükselttiği için bu durumu hızlandırır. Minoxili 2 günde 1 kullanmak iyi olur, finasterid her gün düzenli kullanımı doğru bir tedavi şekli olur.
Bencede dökülme tipiniz genetik kaynaklı sosyal yaşamınız bu durumu tetiklemiş minoxili 2 günde 1 kullanmak yerinde olur her gün kullanılırsa saçı çok döker ayrıca biotin yüksek içeren bir vitamin tablet kullanman gerekiyor

Evet stresli yaşam genetik dökülmeyi tetiklemiş olabilir 10 yılda dökülecek saçım Belkide 2-3 yıl içinde dökülecek. Vitamin olarak pharmaton complex kullanmaya başladım saç kalitesi gözle görülür şekilde artmaya başladı hatta bu durum beni çok şaşırttı. Bundan çıkardığım sonuç stres ve düzensiz hayat saç dökülmesini tetikliyordu. Vitamin takviyesine devam edeceğim ama tek başına bir çözüm olacağını pek sanmıyorum.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
55
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
83
Robots
12
Üst Alt