Androcur devlet karşılıyor mu?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 318 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Androcur ilacı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, androcur antiandrojenik bir ilaçtır. İçeriğindeki etken madde olan "cyproterone acetate" adı verilen bir kimyasal madde, testosteron gibi erkeklik hormonlarının etkisini bloke ederek, hormonel dengesizliklerin tedavisinde kullanılır.

Androcur genellikle, cilt problemleri, aşırı tüylenme, adet düzensizlikleri, yumurtalık kisti gibi sorunları olan kadınların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, cinsiyet değiştirme amacıyla kullanılan hormon tedavisinde de yer alabilir. Androcur, sadece doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır ve kullanım öncesinde mutlaka doktor ile görüşülmelidir.

Androcur ilacını devlet karşılıyor mu?​

Androcur, Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış bir ilaçtır. Ancak, devletin hangi koşullarda ve hangi hasta grupları için Androcur'u karşıladığı, SGK'nın düzenlediği ilaç listelerinde belirtilmektedir. Bu nedenle, Androcur'un devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığını öğrenmek için ilgili ilaç listelerine bakmak gerekmektedir. Bildiğimize göre bu ilaç SGK tarafından ödenmez.

C

Citizen

Üye
Merhaba ben androcur kullanıyorum doktor kontrolünde size bir iki soru soracağım kullanan varsa bilgilendirebilir mi?

Ben body yapıyorum aynı zamanda, body'e yan etkisi olur mu?
Başlangıç olarak 50 mg almıştım ne dozda kullanmalıyım, tableti kırıp kullanabilir miyim?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
365
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
452
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
278
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
302
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
415
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
483
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
8
Üst Alt