Finasterid herkes kullanabilir mi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Reyzen
  • 263 Görüntülenme
  • 1 Yorum
R

Reyzen

Üye
Finasterid herkes kullanabilir mi, proscar ilacını genellikle erkeklerde saç dökülmesi tedavisi veya benign prostat hiperplazisi (BPH) gibi durumların tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Erkekler tarafından genetik saç dökülmesini önlemede ve prostat büyümesini engellemek için kullanılır. Kadınlarda kullanımı doktora danışarak bilgi almaları gerekir. Nu ilacın erkeklerde kullanım yaşı 18 üstü yaştır. 18 yaş altı bireylerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir. Vücut gelişimine etki ettiği için büyüme hormonlarımo azaltabilir.

Proscar ilacını özellikle saç dökülmeleri henüz başlamış ve saçlarda incelme oluşan genç hastalarda daha iyi sonuç vermekte fakat 18 yaş altında kullanımda dikkatli olunması gerekmektedir. Finasterid ön saç çizgisi dökülmelerinde daha az etkilidir. Daha çok vertex denilen tepe açıklığı ve genel saç incelemelerini önler. Düzenli olarak günde 1 mg olarak günün aynı saatinde alınması gerekir. Etkisini görmek için 6 aydan uzun bir süre 12. aya kadar kullanılması gerekir. İlaç kullanımı bırakıldığında saç dökülmeleri tekrar başlamaktadır.

S

Selçuk

Üye
Ben 24 yaşında kullanmaya başlamıştım önlerde açılma vardı 1 sene kullndım çok az etkisi oldu vertex bölgesinde hafif kararma olmuştu yan etkilerden dolayı bırakmak zorunda kaldım.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
327
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
430
Panelist
Panelist
L
Cevaplar
1
Gösterim
290
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
392
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
460
O
C
Cevaplar
4
Gösterim
371
Emekçi
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
5
Üst Alt