Androcur Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Kelboy
  • 1K Görüntülenme
  • 7 Yorum
K

Kelboy

Üye
Androcur Kullananlar Ne İçin Kullanılır?

Merhaba arkadaşlar genetik saç dökülmesine karşı androcur 50 yada 100 mg kullananlar varsa bu ilacın saça faydaları ile ilgili tecrübelerimi anlatacağım. Saç dökülmesi mücadelesiyle 15 yıldır uğraşıyorum, bugüne kadar bir çok losyon, şampuan, ilaç, vitamin, bitkisel tabletler ve kremler kullandım. Kullandığım ürünlerde işe yarayan oldu yaramayan oldu. İlk saç dökülmem 21 yaşında yanlarımın açılması ile başladı. Çevremdeki insanlar saçların dökülüyor 30 yaşında kesin kel olursun demesiyle birlikte bende hırs oldu saç tedavisine başladım. İlk zamanlar sıfır bilgim olduğu için bir çok işe yaramayan ürünler şampuan, sabun, vitamin, sprey kullandım. Hiçbirisi etki etmesi saç döküşmem hızlı bir şekilde devam ediyordu. Daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle minoxidil ile tanıştım.

Etkisini ilk gördüğüm losyon minoxidil %5 di. Bana söylenildiği şekliyle tan 2 yıl düzenli olarak kullandım. Saçlarımda etkisini çok gördüm uzun yıllar dökülme mi engelledi. Çevremdeki arkadaşlar fark etmeye başladı. Ne kullanıyorsun diye sormaya başladı bende anlattım. Minoxidili günde 2 kez sabah akşam aynı saatte kullandım. Ek olarak tretin ve azelderm krem de minoxil ile birlikte kullandım. İlk aylar baya saç döktü ama sonraki aylarda yeni saç çıkışları oldu 1 yıl sonunda mükemmel sonuçlara ulaştım.

Tedavimde sadece minoxil kullanmadım DHT önleyici ilaçta kullanmak gerektiğini söylediler. Çünkü minoxilin dht önleyici etkisi olmamasıdır. Tedavimde 4 ay sonra 1 mg finasterid ekledim. Finasterid saçlarımı daha çok güçlendirdi dökülmeleri önledi.

Haftada 2 defa konazol şampuan kullandım. Konazolu dht önleyici etkisi bulunduğunu söylediler. Hem yağlanmamı önledi hemde kepek ile kaşıntıyı azalttı. Memnun kaldığım şampuanlar dan biridir.

Günde 5 mg biotin 12 ay boyunca kullandım. Medohbiotin saçlarımı kalınlaştırmak, yeni çıkan saçlara çok iyi bir destek takviye oldu.
Androcur Kullananlar.jpg

Uzun yıllar bu tedavi ile saçlarımı korumayı başardım. Ancak yanlarımda açılan yerler tam dolmamıştı. Bunun için daha etkili ilaçlar kullanmak gerektiğini anladım. Bende androcur 25 mg ilaç kullanmaya karar verdim. Androcur hem anti androjen hemde progesteron içeriyor. Yani dht hormonunu azaltırken yerine progesteron hormonunu kök hücre reseptörlerine bağlıyor. Androcur 50 mg ilacını günde 25 mg olarak 8 ay kullandım etkisi oldu açılan yanlarını biraz doldurdu saç çıkardı. Bu ilacın içinde antiandrojen etkili siproteron asetat progesteron var. Testosteron hormonunu azaltıyor kök hücre reseptörlerine progesteron başlanıyor. Bu ilacı uzun yıllar kullanmanın karaciğere ciddi zararı olduğunu okuyunca kullanmayı bıraktım. Biraz daha kullansaydım şakaklar tam dolarmıydı bilemiyorum. Şuan saçlarım yeteri kadar var. Olanları korumaya çalışıyorum. Sizlere yol gösterici olarak deneyimlerimi paylaştım. Sorularınız olursa bir çok konuda yardımcı olabilirim.

J

Josepth

Üye
Hocam şuan saçlarınız nasıl tedavi olarak ne kullanıyorsunuz.

H

hasannakyuz

Üye
Finasterid, konazol şampuan 3 güne 1, medohbiotin 5 mg 2 güne 1, estradiol losyon günde 2 kez, kafein losyon günde 1 kullanmak sizce etkili olur mu?

F

Filozof

Üye
Androcur ağır bir ilaç uzun süreli kullanımı karaciğer enzimlerini yükseltiyor bende kullanmayı düşündüm cesaret edemedim

H

Holosko

Üye
Ben 3 ay kullanıp bıraktım dökülmeleri önlüyor dökülmüş saçları çıkartıyor ama kullanmayın uzun yıllar kullanamazsınız

H

Hakonek

Üye
Bende 2 ay civarında kullanmıştım benimde alt takım durma noktasına geldi ama dökülmeler biraz azalmıştı 2016 da kullanmıştım

A

ALONE45

Üye
Merhabalar androcuru ne zaman bıraktınız ve bıraktıktan sonra çıkan saçlarda ya da sağlam duran saçlarınızda herhangi bir değişiklik yani incelme veya dökülme, yağlanma gibi bir durum söz konusu oldu mu ?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
445
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
518
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
2
Gösterim
357
O
L
Cevaplar
1
Gösterim
355
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
477
E
Akhan
Cevaplar
7
Gösterim
651
hasannakyuz
H

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
67
Üst Alt