Antiandrojen ilaçlar saç çıkarır mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi İlyas
  • 457 Görüntülenme
  • 4 Yorum
İ

İlyas

Üye
Antiandrojen ilaçlar saç çıkarır mı, antiandrojen ilaçlar, androjen hormonlarının etkilerini azaltan ilaçlardır. Androjen hormonları, vücutta erkeklerde daha fazla bulunan hormonlardır ve saç büyümesi, cilt yağı üretimi ve kas gelişimi gibi birçok fizyolojik süreci etkilerler.

Antiandrojen ilaçlar, saç büyümesi ile ilgili sorunları olan kadınlar için reçete edilebilir. Örneğin, kadınlarda androjenik alopesi denilen bir durumda saç dökülmesi meydana gelebilir ve bu durumda antiandrojen ilaçlar saç dökülmesini azaltabilir veya durdurabilir.

Ancak, antiandrojen ilaçlar saç çıkarmaz. Bu ilaçlar, saç dökülmesi durumunda saçların daha kalın ve daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olabilir, ancak saç çıkarmazlar. Saç çıkarmak için diğer tedavi yöntemleri, örneğin saç nakli veya minoksidil gibi topikal ilaçlar kullanılabilir.

Antiandrojen ilaçlar kullanmak isteyen kişiler, öncelikle bir doktorla görüşmeli ve tedavinin olası riskleri ve faydaları hakkında bilgi edinmelidirler.

Antiandrojen ilaçlar saç dökülmesi için nasıl kullanılır?​

Antiandrojen ilaçlar, androjen hormonlarına bağlanarak saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olan ilaçlardır. Bu ilaçlar genellikle hormonal saç dökülmesi (androgenetik alopesi) tedavisinde kullanılır.

Antiandrojen ilaçlar, genellikle bir doktor tarafından reçete edilir ve oral yolla alınır. Bu ilaçlar sadece kadınlar için önerilir, çünkü erkeklerde kullanımı ciddi yan etkilere neden olabilir.

İlaçlar genellikle günde bir kez alınır ve düzenli kullanım önemlidir. Saç dökülmesi durdurulduktan sonra ilaçlar, saçların tekrar çıkmasını sağlamak için de kullanılabilir.

Ancak antiandrojen ilaçların kullanımıyla ilgili yan etkileri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yan etkiler arasında karaciğer fonksiyon bozuklukları, meme kanseri, kan pıhtılaşması riski, kadınlarda adet döngüsü bozuklukları ve gebelik riski bulunur.

Bu nedenle, antiandrojen ilaçların kullanımı öncesinde mutlaka bir doktora danışılması önemlidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İ

İlyas

Üye
Arkadaşlar selamlar ben genel saç seyrelmesi ve incelmesi için anti androjen ilaç kullanmaya başlayacağım Bu ilaçlar önerildiği kadar yani finasterid avodart saç incelmelerini tersine çeviriyor mu yani ben önerimin tamamen gür olmasını istiyorum mevcut saçları kalınlaştırır mı ve kaç ay kullanmak gerekiyor. Bu ilaçları kullanmayı bırakırsak saçlar tekrar ne kadar sürede dökülmeye başlar. Bu konuda bilgisi deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Apocalypse

Apocalypse

Üye
Genetik saç dökülmesi şiddetine bağlı olarak saçlarında etki yapar kullanacaksan çok agresif bir dökülmen yoksa proscar yeterli eğer çok şiddetli dökülmen varsa avodart kullan

L

Leo

Üye
En az bir yıl ve daha fazla süre kullanmak gerek yoksa etkisini göremezsin

L

Leone

Üye
Pekte saç çıkardığı söylenemez kısa sürede 6-8 ay gibi saç çıkışı beklemeyin derim 1 yıl aralıksız finasterid kullandım etkisini görmedim

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
365
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
453
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
278
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
302
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
415
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
483
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
5
Üst Alt