Avodart Saç İçin Nasıl kullanılır?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 1K Görüntülenme
  • 4 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Avodart Kullanıcı Yorumları

Avodart, DHT'yi bloke ederek saçı yeniden çıkarır. Aslında piyasadaki en güçlü DHT engelleyicidir, finasteridden bile daha güçlüdür.

Bununla birlikte, bununla ilişkili ciddi yan etkiler olabilir ve kullanmayı bıraktığınız anda, yeniden büyüdüğünüz tüm saçlar (ve daha fazlası) geri düşecektir.

Bu makale Avodart kullanmanın artılarını ve eksilerini açıklayacaktır. Ayrıca ilacın finasterid ile nasıl karşılaştırıldığına da bakacağız. Doktorunuza danışarak, bunun sizin için doğru tedavi seçeneği olup olmadığını görebilirsiniz.

Dutasterid Saçın Yeniden Çıkmasına Nasıl Yardımcı Olur?​

DHT ve Saç Dökülmesi​

Erkek tipi saç dökülmesi veya BPH'den muzdarip erkeklerin her ikisi de dihidrotestosterona (veya DHT) duyarlıdır.

DHT, androjen ailesini oluşturan dört erkek hormonundan biridir. Diğer üçü testosteron, androstenedion ve dehidroepiandrosterondur. Bu dört hormondan DHT en güçlüsüdür ve erkek vücudunda testosteronun yaklaşık üç katı bir etkiye sahiptir

Avodart'ın Etki Mekanizması​

DHT, iki farklı enzimin etkisiyle testosterondan dönüştürülür. Bu iki enzim moleküler yapı olarak farklıdır, ancak işlev olarak aynıdır. Bilim adamları onlara 5-alfa-redüktaz tip I ve 5-alfa-redüktaz tip II diyorlar. Bu enzimlerden en az biri olmadan vücudumuz DHT oluşturamaz.

Avodart, her iki 5-alfa redüktaz enziminin etkisini bloke eder. Dutasterid molekülü bu iki enzimden birine bağlanır ve büyük bir ilaç-enzim kompleksi oluşturur. Bu molekül zamanla çok kararlıdır ve içindeki 5-alfa-redüktaz moleküllerini yakalamaya hizmet eder.

Dutasteride bağlandıklarında, enzimler testosteronu DHT'ye dönüştüremez ve vücuttaki DHT üretimi önemli ölçüde düşer.

Forumda dutasterid kullanan arkadaşlar yorumlarını deneyimlerini paylaşabilir mi?

M

Metin

Üye
Arkadaşlar 3 aya yakın finasterid kullandım inanın ki gram faydasını görmedim saçlarım bildiğiniz avuç avuç dökülmeye devam ediyor ve çok agresif dökülmem var ciddi manada seyreklikler var ve daha yaşım 23 psikolojimi çok etkiliyor bu durum 5 gün önce avodart aldım bi gün 5/1 proscar bi gün 1 kapsül avodart kullanıyorum bu arada dökülmem erkek tipi olduğuna eminim dayılarımda amcalarımda kellik var babamın da az saçı var bende aynı olacak galiba

C

Chrisis

Üye
Üye
Arkadaşlar 3 aya yakın finasterid kullandım inanın ki gram faydasını görmedim saçlarım bildiğiniz avuç avuç dökülmeye devam ediyor ve çok agresif dökülmem var ciddi manada seyreklikler var ve daha yaşım 23 psikolojimi çok etkiliyor bu durum 5 gün önce avodart aldım bi gün 5/1 proscar bi gün 1 kapsül avodart kullanıyorum bu arada dökülmem erkek tipi olduğuna eminim dayılarımda amcalarımda kellik var babamın da az saçı var bende aynı olacak galiba
o yaşta avodart kullanmanı önermem finasterid için yeterli süre kullanmamışsın en az 1 yıl daha kullan, eğer çok agresifse dökülmen varsa avodart da fayda etmez ru58841 kullan, bir de değerlerine baktır belki başka sebep olabilir

L

lusyus

Üye
Üye
avodart o şekilde kullanma 3 güne 1 alsan yeterli olur finasteridi bırak boşa kullanırsın

N

NexuS

Üye
Avodart 4 ay oldu kullanalı dökülmeler aynı hızla devam ediyor şuana kadar bir gelişme yok devam etmelimiyim sizce?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
446
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
519
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
2
Gösterim
358
O
L
Cevaplar
1
Gösterim
355
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
479
E
Akhan
Cevaplar
7
Gösterim
652
hasannakyuz
H

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
17
Üst Alt