Diane 35 Kullananlar Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 3K Görüntülenme
  • 6 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Diane 35 Kullananlar Yorumları

Diane 35 doğum kontrol hapı kullananlar bu ilacın saç içinde faydası hakkında araştırma yapıyorlar. Bu ilacın içinde 2 fazlı hormon vardır. Birisi 0.35 mcg etinil estradiol diğeri 2 mg siproteron asetat. Etinil estradiol östrojen hormonu, siproteron asetat anti androjen etkili progesterondur.

Doğum kontrol hapı, saç dökülmesi yaşayan genç kadınların sayısında sürekli bir artışa neden oluyor.

Saç uzmanları, daha önce hamile ve menopozdaki kadınların talihsizliği olan saç seyrelmesinin haptaki hormonlar tarafından tetiklendiğini söylüyor.

Uluslararası Trichologistler Birliği direktörü David Salinger, 10 yıl önce genç bir kadını her ay saç seyrelmesi için tedavi edeceğini söyledi. Şimdi günde bir tane tedavi ediyor.

Yasmin ve Diane 35 ED gibi daha yeni doğum kontrol hapları saç büyümesini teşvik edebilirken, Loette ve Levlen gibi daha eski haplar, ergenlik çağındaki kadınlarda saç incelmesine yönelik genetik bir yatkınlığı tetikliyordu.

Bay Salinger, "Bazı haplardaki progesteronun saç üzerinde erkek hormonal etkisi olabilir" dedi. ''Kadının genetik yatkınlığı varsa ve erkek hormonal etkisi olan bir şey alıyorsa bu zayıflamayı tetikleyebilir. 20'li ve 30'lu yaşlarında birçok kadının bu tip saç dökülmesi yaşadığını görüyorum.''

Sorun tıp kitaplarında yaygın olarak kabul ediliyor, ancak Bay Salinger, doktorların hapı reçete ederken bazı ilaç şirketlerinin lehine görüleceği için bu sorunu çözmediğine inanıyor.

Saç uzmanı Russell Knudsen, tüm kadınların yarısından fazlasının saç dökülmesine genetik bir yatkınlık olduğunu söylüyor. Kadın hastalarının 10'undan 8'i genetik saç dökülmesini tetikleyen kadınlar, bazıları 14 yaşında. Genetik saç incelmesi hakkında bilgi eksikliğinden ve saç dökülmesinin genellikle daha önce şiddetli olması gerektiğinden, sorun yeterince bildirilmiyor. insanlar dikkat çeker.

Dr Knudsen, ''Bu yıkıcı bir problem.'' dedi. "Bir kadının saçının onun en büyük şanı olduğu fikri ve toplumun saçlarının boyanmasına ve şekillendirilmesine değer vermesi bir yana, kadınların saçlarının arkasını görmek de pek yaygın değil ve bunun çok olumsuz bir durum olduğuna inanıyorlar."

NSW Üniversitesi'nde üreme endokrinolojisi araştırma profesörü olan Doçent John Eden, birçok eski doğum kontrol hapının Farmasötik Fayda Programında hala sübvanse edildiğini, ancak yenilerinin verilmediğini söyledi.

"Birçok insanın eski hapları daha ucuz oldukları için kullandığını ve saç dökülmesi yaşadıklarını ve bunun kendi haplarından kaynaklandığının farkında olmadıklarını hayal ediyorum" dedi.

Diane 35 Nasıl Kullanılır​

Diane 35 kullanımı siklusun birinci gününden itibaren 21 gün boyunca günde 1 draje şeklinde kullanılmalıdır. Drajelerin bitimiyle birlikte 7 gün ara verilmesi gerekir daha sonra kanamanın durmuş olmasına veya devam etmesine bakılmaksızın ikinci kutuya başlanır.

Diane 35 Saç Uzatır mı?​

İlacın içindeki östrojen hormonu saç büyümesini teşvik eder. Siproteron asetat anti androjen etkisinden dolayı dht oluşumunu azalttığı için saçın dökülmesine sebep olmaz.

Diane 35 Saça Faydaları​

Diane 35 saçları besleyen trombosit aktivasyonunu artırdığı için saçlar daha çok oksijen ve besşn alacaktır. Kulvar damarların sağlığını korur kalsiyum birikmesini önler. Saçlarım daha sağlıklı, parlak ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

Diane 35 Saç Döker mi?​

İlk kez kullanımda östrojen artışından dolayı saçlarda yenilenme döngüleri oluşabilir. Bu dönemde saçlarda dökülme artışı yaşanabilir.

Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktor görüşü alınmalıdır. Aksi halde kadınlarda tromboz oluşma ihtimali artar.

Kadınlarda erken başlayan saç dökülmesinin diğer yaygın nedenleri arasında yaşam tarzları değiştikçe daha yaygın hale gelen akut stres, demir eksikliği, D vitamini eksikliği ve Polikistik Over Sendromu sayılabilir. Daha birçok tetikleyici hala bilinmiyor.

Livi di Benedetto'nun saçları 23 yaşındayken incelmeye başladı ve kızı şimdi demir eksikliği, D vitamini eksikliği ve üniversitenin stresi nedeniyle saçlarını kaybetmeye başladı. Kadınlarda hamilelik döneminde artış gösteren östrojen hormonuda saçlarda yenilenmeye sebep olabilmektedir.

Bayan di Benedetto'nun tedavi görmesi birkaç yılını aldı çünkü saçların yeniden çıkacağına inanıyordu.

Saç seyrelmesi kadınlarda daha yaygın hale gelmiştir ancak genellikle tespit edildiğinde kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Avrupada Tabipler Birliği, kadınlara saç dökülmesinden endişe duyduklarında mutlaka doktorlarını görmelerini tavsiye etti.

N

Nihan

Üye
sivilceler için kullanmak istemiştim ama bir ay anca dayanabildim. ben hayatımda böyle karın ağrısı çekmedim, ömrümden ömür aldı resmen, suratım sivilce tarlasına da dönse kullanmam bu ilacı. Ayrıca çok iştah açıyor kilo aldırıyor.

N

Nur

Üye
Diane 34 1.5 senedir düzenli kullandım, burada belirtilen olumsuz yan etkileri yaşamadım, kullanmadan önce mutlaka doktora danışın, ben yüzümdeki sivilceler için kullandım çok iyi geldi ayrıca saç dökülmemi azalttı.

crazy girl

crazy girl

Üye
Saç dökülmesini önlüyor mu bu ilaç bende tam tersi dökülme yaptı.

Y

yenike

Üye
Diane 35 saç için losyon yapıp kullananlar var mı?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
446
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
519
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
2
Gösterim
358
O
L
Cevaplar
1
Gösterim
355
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
479
E
Akhan
Cevaplar
7
Gösterim
651
hasannakyuz
H

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
17
Robots
58
Üst Alt