Dutasterid kısırlık yapar mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Alone
  • 316 Görüntülenme
  • 2 Yorum
A

Alone

Üye
Arkadaşlar finasterid kullanıyorum yaklaşık 1 seneyi geçti çok etkili olduğunu düşünmüyorum saç dökülmemi azaltı ancak açıklıklar seyreklikler devam ediyor kapanma olmadı. Bende dutasteride geçmeyi düşünüyorum Ancak aklımda bazı sorular var. Şimdi bu ilaç uzun süreli kullanımı yani bir iki yıldan fazla kullanırsak kalıcı kısırlık yapma durumu var mı? Avodart Dutasterid 0.5 mg kullanan arkadaşların birçok yorumlarını okudum hep cinsel sorunlardan bahsetmişler acaba ileride evlenip çocuk yapmaya sıkıntı olur mu ilacın prospektüsünde de yazıyor. Bu ilaç spermlerde azalmaya yol açar ve morfolojisini yapısını bozarmış. Yani çocuk düşünen insanların bu ilaçları kullanmaması gerekiyormuş. Sizlere sorun çocuk düşündüğümüzde bu ilaçları kullanmayı bırakmak mı gerekiyor?

C

Creative

Üye
Çocuk düşünmeden önce bu tür ilaçları 3 ay önceden bırakmak gerekiyor yoksa fetusta doğum kusurları olabilir çok dikkat etmek gerekiyor. Kalıcı kısırlık yaptığını hiç duymadım.

K

kelaynak

Üye
Dutasterid 7-8 ay gibi bir kullanımında sperm kalitesini kısırlık değerlerine düşürebilir. Yani ilişkiye girseniz dahi çocuğunuz olmaz. Sperm kalitesi o kadar çok düşüyorki bulduğum bir yazıda ilacı 8.5 yıl kullanan bir kişinin ilacı bıraktıktan ancak 11 ay sonra doğal gebelik gerçekleştirebildiğini okudum. Bu yüzden sperm değerleri düşük olan bir bireyin bunu kullanması daha risklidir.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
445
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
518
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
2
Gösterim
357
O
L
Cevaplar
1
Gösterim
355
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
477
E
Akhan
Cevaplar
7
Gösterim
651
hasannakyuz
H

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
80
Üst Alt