Dutasterid kısırlık yapar mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Alone
  • 276 Görüntülenme
  • 2 Yorum
A

Alone

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Arkadaşlar finasterid kullanıyorum yaklaşık 1 seneyi geçti çok etkili olduğunu düşünmüyorum saç dökülmemi azaltı ancak açıklıklar seyreklikler devam ediyor kapanma olmadı. Bende dutasteride geçmeyi düşünüyorum Ancak aklımda bazı sorular var. Şimdi bu ilaç uzun süreli kullanımı yani bir iki yıldan fazla kullanırsak kalıcı kısırlık yapma durumu var mı? Avodart Dutasterid 0.5 mg kullanan arkadaşların birçok yorumlarını okudum hep cinsel sorunlardan bahsetmişler acaba ileride evlenip çocuk yapmaya sıkıntı olur mu ilacın prospektüsünde de yazıyor. Bu ilaç spermlerde azalmaya yol açar ve morfolojisini yapısını bozarmış. Yani çocuk düşünen insanların bu ilaçları kullanmaması gerekiyormuş. Sizlere sorun çocuk düşündüğümüzde bu ilaçları kullanmayı bırakmak mı gerekiyor?
 
C

Creative

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Çocuk düşünmeden önce bu tür ilaçları 3 ay önceden bırakmak gerekiyor yoksa fetusta doğum kusurları olabilir çok dikkat etmek gerekiyor. Kalıcı kısırlık yaptığını hiç duymadım.
 
K

kelaynak

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Dutasterid 7-8 ay gibi bir kullanımında sperm kalitesini kısırlık değerlerine düşürebilir. Yani ilişkiye girseniz dahi çocuğunuz olmaz. Sperm kalitesi o kadar çok düşüyorki bulduğum bir yazıda ilacı 8.5 yıl kullanan bir kişinin ilacı bıraktıktan ancak 11 ay sonra doğal gebelik gerçekleştirebildiğini okudum. Bu yüzden sperm değerleri düşük olan bir bireyin bunu kullanması daha risklidir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
326
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
427
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
260
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
288
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
389
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
443
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
60
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
88
Robots
3
Üst Alt