Dutasterid kullananlar yürek mi yedi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Racing
  • 388 Görüntülenme
  • 4 Yorum
R

Racing

Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle neden bu başlığı açtığımı açıklamak istiyorum, amacım dutasterid kullanıcılarını uyarmak bu bağlamda dikkat çekmek içindir. Öncelikle dutasterid vücutta bulunan her iki tip enzim olan dht hormonunu azaltarak çalışıyor. Yani bu da demek oluyor ki dht'nin vücuttaki işlevi önemli ölçüde sekteye uğramış oluyor. Dht hormonu beyin performansından tutunda cinsel hayata vücuttaki birçok işleve etkisi olan bir hormondur. Bu hormonu azaltmak vücutta birçok sorunlara sebep olacağı ve sosyal hayatınızda ciddi problemler yaşayacağı anlamına gelebilir. Ben proscar kullanmama rağmen yan etkileri hala geçmedi. Finasterid, doku DHT seviyelerini yaklaşık % 66 oranında düşürür, 6-8 saat yarı ömrü olur. Etkisi günlük oluyor ama avodart bir tane ilacın etkisi bir ay kadar gidebiliyor. Dutasteride Tip 1 ve 2 5 alfa redüktaz inhibitörü ve serum dht oranı ı %95 kadar azaltıyor. Bu yüzden ilacı bıraksanız dahi etkileri kolay kolay vücuttan geçmez. Hadi diyelim ki dutasterid kullandık 1 yıl içerisinde saçlarımız coştu öyle bir etkisi de ben şu ana kadar görmedim. Dutasterid kullananların birçok sonuçlarına resimlerine baktım sadece biraz saçlarda kararma olmuş öyle bir sıklaşma ve eskisi gibi saç yapısı halen yok. Bir de bu ilacı uzun yıllar yani böyle 3-4 yıl gibi süreyle kullandığınızı düşünün cinsel hayatınızın eskiye göre düzelmesi sizce nasıl olur bir de siz düşünün. Burada yazdıklarım sadece benim düşüncem ha kendiniz bu düşüncelere katılır ya da katılmazsınız orası sizin bileceğiniz bir iş. Benim burada demek istediğim yani bu ilacı saç için kullanıyorsunuz ancak beklediğiniz gibi etki yapmıyor. Hani böyle bir yıldan fazla kullanıp saçlarınız gençliğiniz deki gibi gürleşse anlarım aöa sanmıyorum öyle olacağını belki 5- 10 yıl kadar kullanılırsa ancak o şekilde saçlar sırma gibi olabilir. Bugüne kadar forumlarda da 10 yıl kadar kullanan kişilere denk geldi mi hatırlamıyorum. Yani şimdi dutasterid kullanıp gerçekten saç çıkardığını saç dökülmesini önlediğini, yağlanma kestiğini gören kullanan arkadaşlar varsa bizleri bilgilendirsin. Tecrübelerini aktarırlarsa çok memnun kalırım.

W

Werz

Üye
Ben 2 ayı geçtim dutasterid hiç yan etki görmedim şuana kadar. Yan etkileri var düzelmiyor değil kendim kullandığım için biliyorum hapı. Tabi kimseye tavsiye falan etmedim şuana kadar sadece kendi deneyimimi yazdım

M

Michealx

Üye
Bende birkaç aydır kullanıyorum yan etkileri çok fazla, şahsen bırakmayı düşünüyorum.

K

Kills

Üye
Yaklaşık 4 aydır 3 güne bir dutasterid kullanıyorum önlerimde ara ara boşluklar oluştu bunun neden olduğunu anlamadım forumdan bir arkadaş döngüye girmiştir söyledi sizcede döngü olabilir mi?

R

roronoa

Üye
Yaklaşık 4 aydır 3 güne bir dutasterid kullanıyorum önlerimde ara ara boşluklar oluştu bunun neden olduğunu anlamadım forumdan bir arkadaş döngüye girmiştir söyledi sizcede döngü olabilir mi?
Saçlar erkeksi görünümden kadınsı saça evriliyo ben öyle düşünüyorum. Dikkat ederseniz kadınların ön çizgisi genelde seyrektir.Saçlarda inceliyor aynı zamanda ben bıraktıktan sonra farkettim saçlar yeniden kalinlasti sertleşti. Bu saç dökülmesinin gerçekten karmaşık bir yapısı var antiandrojenler ile çözülecek iş değil. Belki yüzde 1bir kişide tam çözüm sağlar

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
364
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
452
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
278
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
302
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
415
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
483
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
16
Robots
5
Üst Alt