Dutasterid ne kadar etkili oluyor?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 303 Görüntülenme
  • 2 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Dutasterid, benign prostat hiperplazisi (BPH) olarak da bilinen, prostatın büyümesi nedeniyle ortaya çıkan bir durumun tedavisinde ve androgenetik alopesi tipi saç dökülmesi önlenmesinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca, androjenetik alopesi (erkek tipi kellik) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dutasterid, 5-alfa redüktaz inhibitörü olarak bilinir ve testosteronun dihidrotestosterona (DHT) dönüşümünü engeller. DHT, prostatın büyümesi ve erkek tipi kellik gibi durumların gelişiminde rol oynayan bir hormondur.

Klinik çalışmalar, dutasterid'in BPH semptomlarını iyileştirmede ve prostat hacmini azaltmada etkili olduğunu göstermiştir. Ayrıca, erkek tipi kellik tedavisinde de etkili olduğu belirtilmektedir.

Ancak, dutasterid kullanımı bazı yan etkilere de neden olabilir. Bunlar arasında cinsel işlev bozukluğu, meme dokusu büyümesi, meme hassasiyeti, testis ağrısı, cilt döküntüleri ve alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler yer alabilir.

Dutasterid'in etkililiği ve yan etkileri, kullanım amaçlarına, dozajına ve kullanıcının bireysel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, dutasterid veya başka herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir.
 
A

Arman

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Hocam dutasterid başlayalı 5 ay oluyor üç güne bir kullanıyorum minoxidil ve estradiol losyon kullanmıyorum ama dökülmede azalma yok ne yapmalıyım öneri verirseniz.
 
L

Lord

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
uzak kalınması gerektiğine inanıyorum nasıl bir hasar bırakır kimse bilemez
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
381
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
473
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
290
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
315
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
435
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
530
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
8
Üst Alt