Dutasterid saç dökülmesi yapar mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Payitaht
  • 162 Görüntülenme
  • 0 Yorum
P

Payitaht

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Dutasterid, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Dutasterid, androjenik alopesi olarak da bilinen erkek tipi kellik tedavisinde etkilidir.

Dutasterid, saç dökülmesine neden olan dihidrotestosteron (DHT) adı verilen hormonun üretimini azaltarak çalışır. DHT, saç foliküllerini küçültür ve saçın incelmesine ve dökülmesine neden olur. Dutasterid, bu etkiyi azaltarak saç dökülmesini durdurabilir ve hatta saç büyümesini teşvik edebilir.

Ancak, herhangi bir ilaç gibi, dutasterid de yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında cinsel işlev bozukluğu, meme büyümesi, göğüs ağrısı ve alerjik reaksiyonlar gibi çeşitli yan etkiler bulunabilir. Bu nedenle, dutasterid kullanmadan önce mutlaka bir doktorla görüşmeniz önerilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
266
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
379
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
235
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
257
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
344
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
413
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
6
Üst Alt