Eşkina Balık Taşı Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Aktarcı
 • 1K Görüntülenme
 • 2 Yorum
Aktarcı

Aktarcı

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Eşkina taşı balığın kafasından çıkarılan, eşkina balık taşı genel anlamda böbrek taşı rahatsızlıkları ve ayrıca bazı hastalıklarda kullanılan idrar yolu iltihaplarına, enfeksiyonlar gibi bazı hastalara faydalı olduğu görülmüştür. Eşkina balık taşı nedir? Eşkina balığı taşı kullananlar gibi bir çok bilgiyi sizin için derledik.

eşkina balık taşı.jpg


Eşkina Balık Taşı Nedir?​

Eşkina balığı taşı genel anlamda eşkina taşı, eşkina balık taşı olarak söylenir. Eşkina balığı taşının diğer ismi otolit taşı olarakda bilinir. Eşkina balığının kafasında bulunan 2 adet balık taşı sıkılmış sarı limon suyu ile birlikte kullanılarak böbrek taşı rahatsızlıklarında kullanılır.

Eşkina Balığı Taşı Faydaları Nelerdir?​

Eşkina balığının kafasından çıkan 2 adet balık taşı kullanım alanı olarak böbrek taşı rahatsızlığı, kum dökme böbrek taşı dökme ve idrar yolu iltihaplarında kullanan kişilerde çok güzel etkiler bırakıyor. Limon suyunun sağlığa olan faydaları saymakla zaten bitmez. Eşkina balığı taşı olarak isimlendirilen doğal balık taşı gerçek anlamda eşkina taşı değildir. Kaya levreği ve Minekop balığından da aynı özellikte çıkan balık taşları aynı tedaviyi aynı birebir rahatsızlığı gideriyor. Halk arasında kaya balığı taşı ve granyüz balığından çıkan balık taşları eşkina balığı taşı, eşkina taşı olarak isimlendirilmektedir. Eşkina taşı çok sert bir taş cinsidir, bunu sert bir zeminde veya demir havanda un haline getirilerek limon suyu ile birlikte dinlendirilerek aç olarak içilir. Şimdi gelelim maddeler halinde ne gibi faydaları olduğuna gelelim.

Eşkina taşının böbrek taşına faydaları;​

 • Böbrek taşı ağrıları ile uykusuz günler geçirenler için doğal bir tedavi yöntemi.
 • Özel Kullanım tekniği ile çocukların kum dökmesine muhteşem etkisi.
 • Bebeklerin kum dökmesine doğal etkisi
 • Bebeklerin böbrek taşı kumu kristallere muhteşem etkileri
 • Safra kesesi taşlarına ortalama %50 etki etmesi

Böbrek Taşı Yan Etkisi Var Mı? Zararlı Mı?​

Böbrek taşı rahatsızlığı için bu işin içinde olan kişilere sorduk aldığımız cevap şu şekildeydi; bugüne kadar gördüğüm en olumsuz yan etkisi 1000 lerce kullanıcılardan 2 veya 3 tanesinin kusma şikayeti ile geri dönüş yapması oldu, özellikle böbrek taşı kullanırken yan etki olarak kusma şikayeti olanlara gece uykudan 1 saat önce içmesini tavsiye ediyoruz.
eşkina balığı taşı.jpg

Eşkina Balık Taşı Nasıl Hazırlanır?​

Böbrek taşı rahatsızlığı ve ağrıları gidermek için eşkina balık taşı hazırlaması çok kolay bir yöntemdir. Evimizde bulunan veya pazardan alacağımız , sarı limon ile bir miktar zeytinyağı ve doğal balık taşını un haline getirerek hazırlanır. Eşkina balık taşı en basit yöntem şu şekildedir. 100 lerce kullanıcılarımızdan aldığımız tedavi sonucuna göre 3 adet balık taşını un haline getiriyoruz , getirdiğimiz balık taşı tozunu 1 çay bardağı içine atıyoruz ve çay bardağının yarısını geçicek şekilde sarı limon suyu sıkıyoruz, sıkılan limon suyu içine ister o ister içerken 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edebiliriz. Eşkina balık taşı ile hazırladığımız karışımı ara ara karıştırıyoruz ki bardak altına çöken balık taşı tozlarını erimesini sağlıyoruz. 1 gün dinlenmesi uygundur hatta 1.5 gün dinlenmesi daha güzel olur. Eşkina balık taşı nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır ile ilgili bir video paylaşıyorum arkadaşlar.

Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?​

Eşkina balık taşı kulanımını sizlere en basit yöntemi ile anlatıyorum hazırladığımız karışımı 24 saat dinlendiğini varsayarak sabah uykudan uyandığımızda aç olarak karışımı çay kaşığı ile karıştıyoruz. Karıştırdığımız karışımın içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave ediyoruz karıştırıp güzel bir şekilde içiyoruz. Eşkina balık taşı karışımını içtikten sonra 1 saat kadar yemek ve içme gibi sıvı gıda ve benzeri yemiyoruz. 1 saat sonunda 1 veya 2 bardak oda sıcaklığında su içiniz. Gündelik yaşama aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Eşkina Balık Taşı mı? Eşkina Balık Taşı Tozu mu?​

Eşkina balık taşı ham madde olarak taş bir madde olduğu için kullanıcı tarafından toz haline getirilmesi zahmetli oluyor. Hasta kullanmakta belkide zorluk çekiyor kimisi kullanmayı bile bırakıyor. Eşkina balık taşı tozu kullanım kolaylığı sunduğu gibide ve etkisi daha fazla oluyor.

Eşkina Balık Taşı Eczanede ulunur mu?​

Eşkina balık taşı eczanelerde bulunmaz, eşkina balık taşı migros gibi veya balık pazarlarında kaya levreği minekop balığı satan balık pazarlarında bulabilirsiniz. Özellikle Migros, Özdilek, diğer marketlerin balık reyonlarında balık ustaları bu taşları ayırıp isteyenlere ücretsiz şekilde veriyor.

Eşkina Balık Taşı Fiyatı​

Eşkina balık taşı fiyatı ortalama 25 ile 30 adet 10 günlük kür 100 Lira civarında satılmaktadır. Eşkina balık taşı, kayal levreği taşı balık tezgahlarında adet fiyatı 5 ile 10 lira arasında değişiyor. İnternet ortamında satılan balık taşları ortalama 3 tl ye bulabilirsiniz. Özellikle kullanım açısından eşkina balık taşı tozu tavsiye ediyorum. Trendyol'da güvenilir satıcılardan temin edebilirsiniz.

Bebeklerde ve Çocuklarda Eşkina Balık Taşı Kullanılır mı?​

Bebeklerde böbrek taşı ve kum dökme durumlarında ağlamaları ve gece yatmaları sızlamaları ağrıları sancılı oluyor ve bizler bunu farklı yorumlayabiliyoruz. Evet bunu tüm samimiyetimle söylüyorum bu konu altına yorum yapan üye olan çocuklarının şifa bulmasını isteyen her anne ve babaya elimden geldiğince ücretsiz ve nasıl kullanılması gerektiğine kadar detaylı sunumlar yapacağım. 4 - 5 aylık bebeklerden tutun 1 yaş 2 yaş süt emen bebeklerde dahi bugüne kadar özel kullanım ile çok güzel sonuçlar aldık. Çocukların rahatsızlığı kaç yaş olursa olsun 4 yaş böbrek taşı ağrısı 5 yaş kum dökme gibiböbrek taşı ağrılarında da kullanılır. Rabbim acil şifalar versin.

Eşkina balık taşı böbrek taşını eritir mi?​

Eşkina balık taşı böbrek taşı ve kumu olan kişilerde ortalama %70 - %80 kişilerin böbrek taşını eriterek yok olmasını sağlıyor. Özellikle eşkina balık taşı kalsiyum içerikli böbrek taşlarını ve sitrik asit içerikli taşları çok güzel eriterek yok olmasını sağlıyor. Böbrek taşı kanalda bulunuyor ise sıkışıp kaldığı noktada yada yuva yaptığı noktada ya eriyerek yok oluyor yada bazı böbrek taşların parçalanarak 1 mm 2 mm şeklide parçalanarak düşmesini gerçekleştiriyor. Şifayı veren Allah , Allah herkese şifa versin gerçekten zor bir hastalık.
 

Ekli dosyalar

 • eşkina balığı taşı.jpg
  eşkina balığı taşı.jpg
  797.2 KB · Gösterim: 96
B

Bilgili

Üye
Üye
Mesajlar
50
Puanları
6
Merhaba bebeklerde böbrek taşı değil de kristaller oluşuyormus, bebeklerin böbrek ağrısı minik taşlar kumlar veya kristaller içinde etkisi var mı?
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #3
Aktarcı

Aktarcı

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Merhaba bebeklerde böbrek taşı değil de kristaller oluşuyormus, bebeklerin böbrek ağrısı minik taşlar kumlar veya kristaller içinde etkisi var mı?
Bebeklerde oluşan böbrek taşları için kullanım ve hazırlanışı çok farklı tamamen satıcının bilgili kişinin talimatı doğrultusunda hareket ederseniz çok etki alırısınız, arkadaşım ile görüştüğümde bana bebeklerde ve çocuklarda %90 sonuç alıyoruz demişti.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
289
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
198
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
189
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
404
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
184
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
284
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
57
Çevrim içi ziyaretçiler
34
Toplam ziyaretçi
91
Robots
5
Üst Alt