Finasterid işe yarıyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Alcapone
  • 244 Görüntülenme
  • 0 Yorum
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
19
Puanları
1
Proscar 5 mg yada Propecia 1 mg ilacının etken maddesi finasterid saç dökülmesini önlemede işe yarıyor mu, dökülen saçları tekrar çıkartır mı, finasterid, erkeklerde saç dökülmesinin tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, erkeklerde androjenik alopesi olarak bilinen saç dökülmesi sorununun tedavisinde etkilidir.

Finasterid, saç dökülmesine neden olan hormon olan dihidrotestosteron (DHT) üretimini azaltarak çalışır. DHT, erkeklerde saç dökülmesine neden olan bir hormondur ve finasterid bu hormonun üretimini engelleyerek saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur.

Klinik çalışmalar, finasteridin erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğunu göstermektedir. Ancak, herhangi bir ilaç gibi finasterid de bazı yan etkilere neden olabilir ve herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle, finasterid kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Finasterid saç dökülmesini önler mi?​

Evet, finasterid, androjenetik alopesi olarak da bilinen erkek tipi saç dökülmesini önleyebilir. Finasterid, 5-alfa redüktaz adı verilen bir enzimi bloke ederek saç foliküllerindeki dihidrotestosteron (DHT) seviyesini azaltır. DHT, erkek tipi saç dökülmesinin ana nedenlerinden biridir ve saç foliküllerini incelterek saçların zayıflamasına ve dökülmesine neden olur.

Finasterid, erkeklerde erkek tipi saç dökülmesini önlemek için FDA tarafından onaylanmıştır ve düzenli olarak kullanıldığında saç dökülmesini durdurabilir veya yavaşlatabilir. Ancak finasterid kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir, bu nedenle doktorunuza danışmadan önce finasterid kullanmadan önce her zaman riskler ve faydalar hakkında bilgi edinmelisiniz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
319
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
425
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
258
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
285
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
384
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
442
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
5
Üst Alt