Finasterid Losyon Kullananlar Memnun mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi sennedersen
  • 321 Görüntülenme
  • 2 Yorum
S

sennedersen

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Arkadaşlar oral finasteridi yan etkilerinden dolayı kullanmayanlar için topikal versiyonu hazırlayıp kullansak nasıl olur. Topikal finasterid %1 direk olarak bölgesel kullanıldığından saç folikülüne daha iyi emilir kafa derisindeki dht yi daha baskın azaltır. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda.

Ayrıca içine aldactone spiro katsak nasıl olur etkisi daha çok güçlenir mi? Spiro losyon kullananlar fikir verebilir misiniz ikisi bir arada finasterid ile daha çok etkili olmaz mı?

Topikal finasterid ile kafa derisindeki DHT'yi azaltın​

Son klinik araştırmalar, topikal finasterid tedavisinin androgenetik alopesi (diğer adıyla erkek tipi saç dökülmesi) olan erkeklerde daha fazla saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabileceğini ve hap olarak alındığından daha düşük bir yan etki profiline sahip olduğunu göstermektedir. Finasterid, testosteronu saç köklerini zayıflatabilen bir hormon olan DHT'ye dönüştüren bir enzimi bloke ederek çalışır.

Topikal minoksidil ile saç köklerini yeniden etkinleştirin​

Minoxidil aslında foliküllerin aktif büyüme evresinde kalma süresini artırır. Bu, klinik olarak kanıtlanmış bu bileşenin, foliküllerin uykuda olduğunu düşünseniz bile yeni saçların geri gelmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Bu kombinasyon, sabah ve akşam rutininize basit bir ekleme ile zamandan, saçtan ve kafa alanından tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Ve ince sis spreyi saç köklerinizi eşit şekilde kaplar ve olduğu gibi kalır; artık boynunuza damlalar akmaz.
 
Y

Yavuz

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Spiro losyon çok etkili olmuyor ben 1 yıl kullandım faydası yok
 
P

Payitaht

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Oral kullanımı bile fayda etmiyoki topikal kullanımı hiç etki etmez dutasterid 3 güne 1 kullanın
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
380
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
472
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
290
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
315
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
434
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
528
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
18
Robots
8
Üst Alt