Finasterid ne kadar süre kullanılmalı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Player
  • 361 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Player

Player

Üye
Mesajlar
33
Puanları
6
Finasterid ne kadar süre kullanılmalı, bu ilaç androjenik alopesi (erkek tipi kellik) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tedavi süresi bireysel olarak değişebilir, ancak genellikle uzun vadeli bir tedavi olarak düşünülmektedir.

Çoğu durumda, finasterid tedavisi saç dökülmesinin belirtilerinin ortadan kalkması veya azalması gözlenene kadar devam eder. Bu genellikle 3-6 ay veya daha uzun bir süre alabilir.

Finasterid kullanımı sonucunda olumlu sonuçlar alırsanız, ilacı kesmeniz durumunda saç dökülmesinin yeniden başlama olasılığı yüksektir. Bu nedenle, doktorunuzla görüşerek finasterid kullanımınızın ne kadar süre devam etmesi gerektiğine karar vermelisiniz.

Ayrıca, finasterid gibi saç dökülmesi tedavisi için kullanılan ilaçların bazı yan etkileri olduğunu da unutmayın. Bu nedenle, doktorunuzla tedavinin faydaları ve riskleri hakkında konuşmanız ve gerektiğinde tedavi sürecinde değişiklik yapmanız önemlidir.
 
B

Bilgehan

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Bişey sormak istiyorum saç dökülme minoxidil kullanmama rağmen durmuyor finasterid kullanmayı düşünüyorum ancak yan etkileri de ister istemez tedirgin ediyor. Merak ettiğim konu ise, bunun bir kullanım süresi var mı? Yani bunda da minoxidil gibi kullanmayı bırakınca çıkan saçlar dökülüyor mu? Yoksa bir kaç ay kullandın saçlar güçlendi. Şimdi bıraksan bile güçlenen saçlar yola devam eder mi?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
403
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
484
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
300
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
326
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
445
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
581
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
15
Çevrim içi ziyaretçiler
11
Toplam ziyaretçi
26
Robots
3
Üst Alt