Finasterid Ne Zaman Etki Eder?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 349 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Finasterid Ne Zaman Etki Eder


Androgenetik saç dökülmesi halk arasında bilinen adıyla erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen bu rahatsızlık başta erkekler olmak üzere kadınlarda da görülme sıklığı artış göstermiştir. Erkeklerde genellikle 18'li yaşların sonuna doğru başlar ve yaş ilerledikçe kişiyi kelliğe doğru götürür. Sebebi bilimsel olarak dehidrotestosteron hormonu kaynaklıdır. Erkeklik hormonu olan testosteron dokularda daha etkili olabilmesi için dht hormonuna dönüşür. Genetik olarak yatkınlığı bulunan kişilerde kelleşen bölgelerde yüksek miktarda pgd2 salınımı olduğu ortaya çıkmıştır. Pgd2 prostaglandin çoğalması saçın dökülmesine neden olmaktadır

Finasterid saç için 1 mg olarak kullanılır. Sonuçlarını 12. aydan sonra göstermeye başlar. Bir çok kullanıcıda ön saçlarda seyrelmelerde artış yaptığı görülmektedir. Finasterid ön saç çizgisi dökülmelerinde daha az etkilidir. Kafa derisi arka kısımlarında, tepe/vertex bölgesinde finasteridin etkinliğinin daha fazla olduğu ispatlanmıştır. Saç dökülmesini durdurması, saçlarda kalite artışı sağlaması ve minyatür saçlarda kalınlaşma etkisi için en az 1 yıl süre ile kullanılmalıdır.

Tedaviye çok geç kalınmadan başlanılması gerekir. Genellikle minoxidil ile birlikte kullanılması önerilir. Ek olarak konazol şampuan ve biotin vitamini alınarak ta saçlara çok iyi destek sağlar. Finasterid topikal olarak uygulanabilmektedir. Ancak topikal uygulamak oral almak kadar etkili olmayabilir.
 
F

Fahrettin

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Finasteridi çok araştırmış biri olarak çoğu kişinin 6. aydan sonra etki aldıklarını net olarak söyleyebilirim
 
C

Cheesy

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Finasterid hiç kullanmayın yerine dutasteridi 3 güne 1 tane olcak şekilde başlayın. Estradiol losyonuda uygulayınca süper sonuçlar göstereceğini düşünüyorum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
269
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
381
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
236
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
262
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
344
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
413
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
65
Robots
12
Üst Alt