Finasterid Ne Zaman Etkisini Gösterir

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 498 Görüntülenme
  • 3 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Finasterid Ne Zaman Etkisini Gösterir


Finasterid, erkek tipi kellikten (androgenetik alopesi) kaynaklanan saç dökülmesi tedavisidir. Saç köklerinizi 5-alfa-redüktaz enzimi ile etkileşerek testosteronu dihidrotestosterona (DHT) dönüştüren sürece daha dirençli hale getirerek çalışır.

DHT, saç köklerinin daha kolay saç dökülmesini sağlar, bu da toplam saç miktarınızı azaltır çünkü doğal dökülme, doğal büyümeyi geride bırakır.

Saç köklerinize bu sürece daha fazla direnç kazandırmak, toplam saç miktarınızın artması ve saçınızın görünümünün iyileşmesi anlamına gelir.

Finasteride (marka adı: Propecia), doğal dökülme ve büyüme döngüsünün bir parçası olarak çalışır, yani saçınızda gözle görülür bir farkın oluşması yaklaşık üç ila altı ay sürer. Bebek tüyleri ve kademeli değişim bundan önce ortaya çıkabilir, ancak erkeklerin çoğunluğu için maksimum etki yaklaşık 12 ayda elde edilecektir.

Finasterid ile Saç Dökülmesiyle Mücadele

Erkeklerde saç dökülmesine en yaygın olarak erkek tipi kellik (MPB) neden olur - yetişkin erkeklerde, kafa derisindeki saç foliküllerinde DHT'ye bir reaksiyon tarafından yönlendirilen neredeyse evrensel bir fenomen.

Erkek hormonları bize kaslı bir vücut şekli verebilir ve bize daha derin sesler verebilir, ancak istenmeyen yan etkileri de olabilir ve bunlardan biri saçlarımızın büyüme ve dökülme döngüsüne müdahale etmektir. Ergenlik çağınızın başlarında erkeklik hormonu üretiminizin arttığı günden itibaren, bu karışık bir nimettir ve erkek tipi saç dökülmesi gerçek bir olasılık haline gelir.

Doğal olarak, bu geri döndürülemez olabilir, ancak saç büyüme (ve saç dökülmesi) süreci döngüseldir - ve genel büyüme ve dökülme, vücudun iç kimyasına sürekli olarak dalgalanan bir tepkiye bağlıdır.
 
P

Pua

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Finasterid kullanmaya başlayalı 6 ay oldu. inanın hiç etkisi görmedim, hatta belki de saçlarım daha da seyrelmiş olabilir. Hani saç dökülmesini önlüyordu FDA onayı vardı. Zaten 20'li yaşların en başında bu illeti yaşayan biri olarak şanssızdım, dökülme tipi olarak da şanssızlığın dibindeyim. Bunu kırmak için yan etkileri göze alarak finasteride kullanmaya başladım ama 6 ayda hiç mi etkisi olmaz? Bana etkisi olmadığı hakkında bilgi verecek olan var mı? Napmam lazım bana yol gösterin...
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #3
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Dostum etkisi olmadıysa dutasterid 3 güne 1 alabilirsin finasterid herkeste etkili olmuyor bende kullandım etkisini görmedim dutasterid 1 yıl kullanabilirsen çok faydasını görürsün yabancı forumları takip ediyorum 5 yıl dutas kullananlar var sonuçlarını çok güzel
 
G

geek

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Finasterid 6 ayda falan etkisi olmuyor en az 1 yıl ve daha fazla oda orta derecede dökülmeniz varsa
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
381
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
473
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
290
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
315
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
435
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
530
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
10
Üst Alt