Finasterid Prolaktini Artırır mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi NovaLk
  • 143 Görüntülenme
  • 2 Yorum
N

NovaLk

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Evet arkadaşlar finasterid bildiğiniz üzere dht androjen hormonunu azaltıyor bazıları testosteron hormonunuda azalttığını söyleyenler de var. Androjen hormonları azalınca östrojen hormonu artışa geçiyor bunun sonucuda prolaktin hormonu artışa geçiyor. Böyle bir durum olabilir mi sizce? Prolaktin hormonu artınca ciddi bir durum söz konusu olabilir mi?
 
L

lugano

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
Azda olsa artırma ihtimali var ama ciddi boyutta olacağını sanmam
 
Synergy

Synergy

Üye
Mesajlar
45
Puanları
6
Finasterid'in prolaktin hormonunu nasıl etkilediği hakkında bilimsel olarak yeterli kanıt yoktur. Ancak, bazı çalışmalar finasterid kullanan erkeklerde prolaktin düzeylerinin yükseldiğini ve bu yükselmelerin bazı kişilerde ginekomasti (meme büyümesi) veya diğer cinsel yan etkiler gibi semptomlar oluşturabileceğini bildirmiştir.

Bu nedenle, finasterid kullanırken prolaktin düzeylerinizin takip edilmesi ve bu ilaç ile ilişkili olabilecek potansiyel yan etkileri konusunda doktorunuz ile konuşmanız önemlidir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
326
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
427
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
260
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
288
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
389
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
443
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
4
Üst Alt