Finasterid Uzun Süre Kullananlar bakabilir mi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Invincible
  • 622 Görüntülenme
  • 6 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Finasterid etkili olabilmesi için uzun süre kullanılması gerek bir ilaçtır, erkeklerde saç dökülmesini ve benign prostat hiperplazisi (BPH) olarak bilinen prostat büyümesini tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, 5-alfa redüktaz inhibitörü olarak bilinen bir grup ilaca dahildir ve vücutta testosteronun dihidrotestosterona (DHT) dönüşümünü engelleyerek etki gösterir. DHT, saç dökülmesine ve prostat büyümesine neden olan faktörlerden biridir. Ancak, finasterid kullanmadan önce doktorunuzla görüşerek riskleri ve faydaları hakkında detaylı bilgi almanız önemlidir.

Finasterid uzun süre kullananlar.jpeg

Finasterid saç dökülmesi için nasıl kullanılır, Finasterid, saç dökülmesinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Genellikle erkek tipi kellik için reçete edilir. Eğer bir doktor tarafından size reçete edilmişse, doktorun talimatlarına göre kullanmalısınız. Genellikle günde bir kez 1 mg dozunda alınması tavsiye edilir. Ancak, herkesin durumu farklı olduğundan, doktorunuzun belirlediği dozajı takip etmek önemlidir.

Finasterid kaç yıl kullanılmalı?​

Finasterid kullanım süresi bireyler arasında farklılık gösterebilir ve kişisel duruma bağlıdır. Saç dökülmesinin tedavisi uzun vadeli bir süreç olabilir. Genellikle, finasterid tedavisinin etkisini görmek için en az 3-6 ay gibi bir süre kullanılması önerilir. Ancak, belirgin sonuçlar için daha uzun süre kullanmak gerekebilir.

Doktorunuzun önerileri doğrultusunda tedaviye devam etmek ve düzenli kontroller yapmak önemlidir. Doktorunuz, tedavi süresi ve ilacın size olan etkileri hakkında size daha iyi bilgi verebilir. Unutmayın ki, finasterid ve benzeri ilaçların etkisi bireyler arasında farklılık gösterebilir ve herkes için aynı sonuçları garantilemek mümkün olmayabilir.

Finasterid ne zaman saç çıkartır?​

Finasterid, saç dökülmesinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır ve saç çıkarma işlevi yoktur. Finasterid, saç dökülmesini engellemek veya yavaşlatmak için kullanılır. Erkek tipi kellik (androgenetik alopesi) gibi saç dökülmesi sorunlarında, finasteridin etki mekanizması, saç foliküllerindeki dihidrotestosteron (DHT) seviyesini azaltarak saç dökülmesini önlemeye çalışmasıdır.

Eğer saç çıkarmak için bir ürün arıyorsanız, finasterid yerine saç çıkarma ürünleri veya tedavi yöntemleri içeren saç bakım ürünlerini araştırabilir veya bir uzmandan tavsiye alabilirsiniz. Saç çıkarma ürünleri ve tedavileri genellikle saç dökülmesini önlemek ya da saçların daha sağlıklı ve güçlü çıkmasını teşvik etmek amacıyla kullanılır.

Genetik saç dökülmesini nasıl önlenir?​

Genetik saç dökülmesi (androgenetik alopesi), genetik yatkınlık ve hormonlar nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur ve tamamen önlenmesi mümkün değildir. Ancak, aşağıdaki yöntemlerle saç dökülmesini önlemeye veya yavaşlatmaya yardımcı olabilirsiniz:

1. Sağlıklı beslenme: Dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek, saç sağlığınızı destekleyebilir. Protein, demir, çinko, omega-3 yağ asitleri ve vitaminler gibi saç sağlığı için önemli besinleri içeren bir diyet takip etmek faydalı olabilir.
  2. Stresi yönetmek: Yoğun stres, saç dökülmesini tetikleyebilir veya şiddetlendirebilir. Stres yönetimi teknikleri, yoga, meditasyon ve düzenli egzersiz gibi yöntemlerle stresi azaltmaya çalışmak saç sağlığınıza olumlu katkı sağlayabilir.
  3. Saç bakımı: Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmak, saç dökülmesini engelleme ve saçları daha sağlıklı tutma açısından önemlidir. Saçları sık sık yıkamak, saç derisini temizlemek, saçlarınızı aşırı ısıya maruz bırakmamak ve sıkı saç şekillerinden kaçınmak faydalı olabilir.
  4. İlaç tedavileri: Erkek tipi saç dökülmesi için finasterid ve minoksidil gibi ilaçlar kullanılabilir. Ancak, bu ilaçları kullanmadan önce bir doktora danışmak önemlidir.
  5. Saç ekimi: İlerlemiş saç dökülmesi durumunda saç ekimi gibi cerrahi yöntemler düşünülebilir. Bu, kalıcı bir çözüm olabilir ancak cerrahi riskleri ve maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır.
Genetik saç dökülmesini tamamen önlemek mümkün olmasa da yukarıdaki yöntemlerle saç dökülmesini önlemek veya yavaşlatmak mümkündür. Saç dökülmenizle ilgili endişeleriniz varsa, bir dermatoloğa veya saç uzmanına danışmak en uygun adım olacaktır.

B

Bilgili

Üye
Üye
Finasterid proscar ile ilgili bir makalede okudum yabancı kaynaklardan Hergun aynı saatte alınan Finasterid testesteron seviyesini aynı eşitlikte tutuyor. Hatta yan etkisi sıfır noktasına kadar iniyormus

S

sennedersen

Üye
Evet her gün aynı saatte almak gerekiyor

M

Maximus

Üye
Antiandrojen ilaçlar cinsellikte yan etki yapıyor ben bırakmak zorunda kaldım uzun süre kullanamadım topikal olarakta etkisi yok deniliyor

C

Chrisis

Üye
Üye
Antiandrojen ilaçlar cinsellikte yan etki yapıyor ben bırakmak zorunda kaldım uzun süre kullanamadım topikal olarakta etkisi yok deniliyor
Topikal olarak etkisi var losyonu dmso katarak hazırlanan gerek

F

Filozof

Üye
Topikal olarak kullanmak hiçbir olumlu etkisi yok tavsiyem aldactone ve finasterid katarak topikal olarak kullanmanız etkili oluyor norwood 3 ve sonrası için faydasını göremezsiniz minoxil kullanarak saç çıkışı oluyor.

A

Aydem

Üye
Proscar kullanımı ile ilgili vermek istiyorum arkadaşlar son zamanlarda kullandığım sürece ereksiyon sorunu yaşamaya başladım bunu nasıl atlatabilirim. Proscar kullanmayı bıraktım çünkü ister istemez yan etkisi olduğunu fazlasıyla düşünmeye başladım.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
366
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
456
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
279
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
303
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
416
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
486
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
60
Robots
5
Üst Alt