Fixplant Kullananlar Memnun mu?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Uzman
 • 417 Görüntülenme
 • 4 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Fixplant Kullananlar


Saçlarını dolgun ve sık gözükmesi için fixplant kapatıcı kullananlar deneyimlerini, yorumlarını konu altından kullanmak isteyen arkadaşlara paylaşabilirler. Saç dökülmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur ve genetik tipte dökülmeler saçlarda seyrelmeler yaptığı için insanlar kellikten kaçınmak için fixplant, kapatıcı gibi pratik ürünleri kullanmak isteyebilir. İster bir fotoğrafta ister yansımanızda görün, saçlarınızı kaybettiğinizi fark etmek asla eğlenceli bir deneyim değildir.

Saç dökülmesi erkeklerin ortak sorunudur. Aslında, araştırmalar erkeklerin yüzde 50'sinden fazlasının kırklı yaşlarına geldiklerinde orta ila yoğun saç dökülmesi yaşayacağını gösteriyor.

İster saç çizginizin etrafında ister tepenizde saç kaybediyor olun, saç dökülmesini örtbas etmek istemek normal ve anlaşılır bir tepkidir. Saç dökülmesi kapatıcılar gibi ürünler, daha kalın saç görünümünü hızlı ve kolay bir şekilde oluşturarak bu işlemi kolaylaştırabilir.

Saç dökülmesi kapatıcılar estetik açıdan mükemmel olmaktan uzak olsalar da, gerçek avantajlar sunarlar ve bazı durumlarda iyi bir seçenek olabilirler.

Aşağıda, saç dökülmesi kapatıcıların ne olduğunu ve saçınızın daha kalın görünmesini ve saç dökülmesinden daha az etkilenmesini sağlamak için nasıl çalıştıklarını açıkladık.

İlaçlardan tıbbi prosedürlere ve daha fazlasına kadar saç dökülmesiyle başa çıkmak için kullanılabilecek diğer seçenekleri de listeledik.

Fixplant Saç Seyrekliği Kapatıcı Nedir?​

Fixplant; ipek fiberlerinden oluşan saç tozu türüdür. Saç seyrekliği olan bölgelerde bulunan saç tellerine tutunarak saçları daha sağlıklı görünmesini, doğal bir görünüm sağlayarak saçın doğal ve dolgun bir görünmesine katkıda bulunur.

Fixplant kapatıcı içerisinde saçlara zararlı herhangi bir madde içermez. Yapılan testler ile zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Bu kapatıcıyı diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği dibe çökmemesi ve saçlara tutunmasıdır. Hava şartlarından etkilenmez, yağmur, terleme gibi faktörlerden minumum düzeyde etkilendiği için akma gibi bir durum söz konusu değildir.

Saç dökülmesi kapatıcılar, saç derinizin önemli ölçüde dökülen bölgelerini kalın, dolgun saçlarla kaplanmış gibi göstermek için tasarlanmış ürünlerdir.

Kısacası, daha dolgun bir saç yanılsaması yaratan ürünlerdir. Örneğin, başınızın tepesinde saç dökülmesi varsa, bu bölgeye saç dökülmesi kapatıcı uygulamak, tepenizin hala saçla kaplı gibi görünmesine neden olabilir.

Saç dökülmesi kapatıcıları daha kalın, daha dolgun bir saç başı görünümü verebilse de, aslında saç dökülmesini tedavi etmezler.

Erkek tipi kellik nedeniyle saçlarınızı kaybediyorsanız, kapatıcı kullanmak saç dökülmenizi yavaşlatmaz veya tersine çevirmez. Bunun yerine, sadece daha az görünür hale getirecek.

Saç dökülmesi kapatıcılar, lif bazlı kapatıcılardan tozlara ve sıvılara kadar çeşitli formlarda mevcuttur.

Bazı kapatıcılar saç derinizin rengini değiştirerek çalışır, bazıları ise ekstra kalınlıkta bir görünüm yaratmak için saçınıza yapışan lifler kullanır.

Her tür saç dökülmesi kapatıcı biraz farklı çalışır - aşağıda daha ayrıntılı olarak tartıştığımız bir şey.

Saç Dökülmesi Kapatıcılar Ne İşe Yarar?​

Saç dökülmesi kapatıcılar birkaç şekilde çalışır. Bazı kapatıcılar, kel bölgeleri daha az belirgin hale getirmek için saç derinizin rengini değiştirir. Bazıları, lifler veya tozlar kullanarak saçınızı görsel olarak kalınlaştırarak çalışır.

Fiber Saç Seyrekliği Kapatıcılar​

Fiber saç dökülmesi kapatıcıları veya saç lifleri, keratin gibi proteinlerden yapılan küçük liflerdir. Doğal saçınıza uyması için çeşitli renklerde gelirler ve kaba bir pudraya benzer bir görünüme sahiptirler.

Saç liflerinin statik bir yükü vardır ve bu onların doğal saçlarınıza yapışmasını sağlar. Saçınıza serpildiğinde veya püskürtüldüğünde, saç lifleri saç derinizin saç dökülmesinden etkilenen bölgelerinde kalınlık yanılsaması yaratır ve oluşturur.

Düzgün uygulandığında saç lifleri oldukça dayanıklıdır. Çoğu durumda genellikle doğal saçınıza sıkıca bağlı kalırlar ve en iyi şekilde görünmek istediğiniz durumlar için ekstra kalınlık eklemenize izin verirler.

Fixplant Toz Saç Seyrekliği Kapatıcılar​

Toz saç dökülmesi kapatıcılar, saç derinizin rengini geçici olarak değiştirerek çalışır. Pek çok kozmetik firmasının sattığı, ciltteki lekeleri, koyu lekeleri ve kusurları gizlemek için tasarlanmış kapatıcı makyaj ürünlerine benziyorlar.

Saç lifleri gibi, toz saç dökülmesi kapatıcılar da doğal saçınızın görünümüne uyacak şekilde çeşitli renklerde gelir. İnceltilen bölgelere daha kalın, daha dolgun saç görünümü vermek için bir fırça veya sünger kullanarak saç derinize uygulanırlar.

Sıvı Saç Seyrekliği Kapatıcılar​

Sıvı saç dökülmesi kapatıcıları çeşitli şekillerde çalışır. Bazıları maskaraya benzer ve mevcut saçınıza yapay kalınlık ekleyerek, genellikle saç şaftını ona yapışan ve daha kalın görünmesini sağlayan bileşenlerle kaplayarak çalışır.

Diğerleri, saç derinize yapay bir renk uygulayarak, saçınızla cildinizin rengi arasındaki kontrast seviyesini azaltarak çalışır. Bazı sıvı saç dökülmesi kapatıcıları sprey şeklinde gelirken, diğerleri bir aplikatör ile birlikte gelir ve makyaja benzer şekilde uygulanır.

Saç Seyrekliği Kapatıcıların Avantajları​

Saçlarınız incelmeye başladıysa veya halihazırda önemli ölçüde saç dökülmesi yaşıyorsanız, kapatıcı kullanmak birkaç avantaj sağlar:
 • Daha kalın saçların görünümü. Doğru kullanıldığında kaliteli saç dökülmesi kapatıcılar oldukça etkilidir. Birçoğu çeşitli renklerde mevcuttur ve daha kalın saç görünümü yaratır, bu da onları kel veya ince noktaları gizlemek için kullanışlı hale getirir. Saç dökülmesi kapatıcılar hakkında çok fazla araştırma olmamasına rağmen, mevcut veriler olumlu olma eğilimindedir. Örneğin, saç kapatıcı kullanıcılarının anonim bir anketi, yüzde 71'inin kapatıcı kullanımının bir sonucu olarak benlik saygısının arttığını bildirdiğini buldu.
 • Para için değer. Çoğu saç dökülmesi kapatıcı ucuzdur. Bir aylık tedarik maliyeti yüz doların altında olan kaliteli, iyi incelenmiş saç dökülmesi kapatıcılarını çevrimiçi olarak ve eczanelerde bulabilirsiniz.
 • Hız. Minoksidil ve finasterid gibi ilaçlar oldukça etkilidir , ancak çalışmaya başlamaları aylar alabilir. Saç dökülmesi kapatıcı kullanmak saç dökülmesini durdurmasa da hemen etki eder ve anında, kolayca fark edilir bir iyileşme sağlar.
 • Kolaylık. Çoğu saç dökülmesi kapatıcı, önemli bir olaydan birkaç dakika önce uygulanabilir, bu da onları yalnızca belirli durumlarda kalınlık eklemeniz gerekiyorsa uygun seçenekler haline getirir.

Saç Seyrekliği Kapatıcıların Dezavantajları​

Saç dökülmesi kapatıcıların da birkaç dezavantajı vardır. Bunlar, kullanmayı planladığınız saç kapatıcının tipine ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Dezavantajları şunları içerir :
 • Verimlilik. Saç dökülmesi kapatıcıların en büyük avantajlarından biri, hızlı ve kolay kullanım eğiliminde olmalarıdır. Ne yazık ki, bunun bir tersi var - birçok kapatıcı yalnızca kısa bir süre için sonuç veriyor. Bazı saç dökülmesi kapatıcılar su ve rüzgar geçirmez olsa da, hemen hemen tüm kapatıcılar saçınızı şampuanladığınızda yıkanır.
 • Dış görünüş. Bazı saç dökülmesi kapatıcılar son derece doğal görünürken, diğerleri, özellikle az miktarda saçınız varsa biraz yapay görünebilir. Size uygun olanı bulmak için birkaç saç dökülmesi kapatıcı denemeniz gerekebilir.
 • Dağınık uygulama. Bazı saç dökülmesi kapatıcılar - özellikle tozlar ve sıvılar - dağınık bir uygulama sürecine sahip olabilir. Diğerleri saçınızla temas eden yastıklara, şapkalara ve diğer yüzeylere bulaşabilir.
 • Yan etkiler. Saç dökülmesi kapatıcılar genellikle güvenli olsa da, bazı insanlar tahriş, kaşıntı ve diğer yan etkileri fark edebilir. Bazı saç dökülmesi kapatıcı kullanıcıları, saçlarının doğal olmayan veya göze çarpan görünmesi konusunda endişe duyduklarını bildirmektedir.
Son olarak, saç dökülmesi kapatıcıların aslında saç dökülmesini durdurmadığını veya yavaşlatmadığını hatırlamak önemlidir.

Saçınız geçici olarak daha kalın görünse de, kapatıcı kullanmak diğer saç dökülmesi tedavileri gibi saç büyümesini teşvik etmez veya DHT'yi engellemez.

Sonuç Olarak​

Saç dökülmesi kapatıcılar saç dökülmesini tedavi etmez, ancak saçınızın kalın, dolgun ve sağlıklı görünmesini istediğiniz zamanlarda saç dökülmesini örtmek ve kalınlık eklemek için yardımcı olabilirler.

Diğer saç ürünleri gibi, saç dökülmesi kapatıcılar da görünüm, fiyat ve kalite açısından önemli ölçüde farklılık gösterebilir.

En iyi sonuçları elde etmek için, doğal saç renginize, dokunuza ve kalınlığınıza uygun olanı bulmak için birkaç kapatıcı denemeniz gerekebilir.
 
Kınık

Kınık

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Topik bende kullandım ucuz bir ürün toppik markası ve fixplant onlara göre daha pahalı olduğu için malesef bu ürünü çok duydum ama kısmet olmadi
 
M

Misaki

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
kesinlikle tavsiye ederim gören herkes saç mı ektirdin diyor topik hikaye bence 2 sene boşuna kullandım çakmasıda çok artık. Fixplant şuanlık çok iyi gidiyor bakalım böyle devam eder diye umuyorum.
 
T

Tamer

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
İdare eder kapatıcı olarak işe yarıyor
 
A

acar

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Fixplanti kullandım çok doğal görünüyor kaliteli bir ürün ama biraz pahalı yine zam yapmışlar alıştık artık zamlara
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Y
Cevaplar
1
Gösterim
248
E
C
Cevaplar
1
Gösterim
234
C
Synergy
Cevaplar
1
Gösterim
284
Ertürk
E
C
Cevaplar
0
Gösterim
194
Chemist
C
O
Cevaplar
1
Gösterim
280
Holosko
H
N
Cevaplar
1
Gösterim
164
Serkanx
S

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
1
Üst Alt